IVKH silmaarstid alustavad vastuvõtte Narvas

Silmaarsti juures, foto on illustratiivne.
Silmaarsti juures, foto on illustratiivne.

Reedel, 17. veebruaril alustavad Narva Polikliinikus vastuvõttu Ida-Viru Keskhaigla silmaarstid ning toimuma hakkab ka silmaõe iseseisev vastuvõtt.

„Iseseisva õe vastuvõtt on suunatud kroonilistele glaukoomi patsientidele, kes peavad iga kolme kuu tagant, vahel isegi sagedamini kontrollis käima. Õde võtab nendega tegelemise põhiraskuse enda peale ning arst saab tegeleda teiste patsientide ja haigustega,“ selgitas IVKH silmahaiguste vanemarst Natalia Feldman.

Õed võivad ilma arstita kontrollida nägemist, silmarõhku, teha spetsiaalseid kompuuteruuringuid ja vajadusel saadavad patsiendi arstile. Kuna arst võtab vastu kõrvalkabinetis, siis on ka arsti kompetentsi nõudvad probleemid võimalik lahendada sama visiidi käigus, mis on patsientidele väga mugav.

„Ahtme polikliinikus on see süsteem mitu aastat töötanud ja ennast igati õigustanud, nüüd hakkab see niimoodi toimuma ka Narva Polikliinikus,“ lisas Feldman.

Esmaspäevast neljapäevani võtab patsiente vastu doktor Albina Arkhipova ja reedeti doktor Olga Kazak. Iseseisva õe vastuvõtte teostab õde Julia Smolina.

Alates jaanuarist võtavad Narva polikliinikus vastu ka Ida-Viru Keskhaigla neuroloogid.

Kõikidele nendele vastuvõttudele saab registreeruda kõikides IVKH registratuurides, telefoni teel 33 111 33 ja haigla kodulehe kaudu.

Ümberkorraldused on tingitud haiglavõrgu ühtlustamisest ja eriarstiabi geograafilise kättesaadavuse põhimõtetest. Narvas Haiglas osutatakse eriarstiabi teenuseid mitmel erialal, mida üldhaigla tasandil enam ette ei nähta.

Selleks, et arstiabi kättesaadavus Ida-Virumaal ja Narvas ei halveneks, sõlmisid Ida-Viru Keskhaigla, Narva Haigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum 27. juunil 2016. a kolmepoolse koostöölepingu. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.