Meedikud ja tööandjad sõlmisid enne homset eelkokkuleppe

Tervishoiuvaldkonna töötajate ja tööandjate liidud sõlmisid täna eelkokkuleppe, et kinnitada – poolte vahel selle aasta palganumbrites erimeelsusi ei ole.

Tänases, 16. veebruari ühispöördumises toovad liidud veelkord välja, et kollektiivlepingu sõlmimine on takerdunud tervishoiu rahastamise otsuste puudumise tõttu, mis annaksid kindluse, et patsiendid saavad õigel ajal vajalikku arstiabi.

Pöördumise tekst:

Selleks, et tagada tervishoiutöötajate palgatõus kokkulepitud mahus ja ajal, peab Eesti Haigekassa nõukogu tegema vastava otsuse homme 17. veebruaril.

Eelkokkulepe annab selge aluse palgakomponentide tõstmiseks. Selles sisalduvad tunnitasud lepiti kokku juba lepitusmenetluses ja vajalik summa on haigekassa eelarves reserveeritud.

Pooled on läbirääkimisi pidanud üle aasta ja jõudnud kollektiivlepingu põhipunktides kokkuleppele.

Tervisevaldkonna töötajate ja tööandjate esindajate hinnangul oleks äärmiselt kahetsusväärne, kui pikaajalise töö tulemusel saavutatud kokkulepped ei leiaks riigipoolset toetust.

Eelkokkuleppe sõlmimine tõendab tervishoiutöötajate ja tööandjate soovi töötüli rahulikult lahendada. Töörahu säilimine sõltub riigi ja haigekassa otsustest.

Pöördumisele on alla kirjutanud Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, Eesti Õdede Liit, Eesti Haiglate Liit, Eesti Kiirabi Liit ja Eesti Perearstide Selts.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.