3 tervisekeskust loobus euroraha taotlemisest

Rahandusministeeriumile esitati 56 taotlust tervisekeskuste rajamiseks eurorahaga. Tervisekeskuste tarbeks taotleti kokku 58,4 miljonit eurot toetust. Sotsiaalministeeriumile esitas taotluse 59 keskust.

Eile kukkus tähtaeg, kui kõik, kes soovivad tervisekeskuseid eurorahaga rajada, pidid esitama vastava taotluse rahandusministeeriumile. Rahandusministeeriumi välisvähendite rakendamise osakonna juhataja asetäitja Siiri Saarmäe sõnul laekus taotlusi 56.

Varem oli sotsiaalministeeriumile esitatud 59 taotlust – loobusid Tallinna Lastehaigla, Saarde vallavalitsus (Kilingi-Nõmme tervisekeskus) ja Hiiumaa Haigla (Kärdla tervisekeskus).

„Ligikaudu pooled taotluseid laekusid märtsi jooksul,“ ütles Saarmäe. Tema sõnul teeb rakendusüksus otsuse toetuse taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise kohta 45 tööpäeva jooksul pärast toetuse taotluse saamist. „Kui taotluses avastatakse puudusi, antakse puuduste kõrvaldamiseks mõistlik tähtaeg, mille võrra pikeneb toetuse taotluse menetlemise tähtaeg,“ selgitas ta. 

Mis protseduurid tuleb veel läbi teha, et toetused kätte saada? Pärast taotluse rahuldamise otsust peab toetuse saaja esitama rakendusüksusele:

Täpsemad toetuse saaja õigused ja kohustused on välja toodud meetme määruses § 25. http://www.fin.ee/doc.php?114322  

“Kui mitmekülgne arstiabi on kättesaadav, on inimesed tervemad ja ka üldine heaolu kasvab kiiremini,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Sellepärast toetame kohalike tervisekeskuste ehitamist ja rekonstrueerimist suuremates asulates. Tasub tähele panna, et tervisekeskuste rajamiseks kasutatav raha lisandub sellele, mida maksame tervishoiu ülalpidamiseks sotsiaalmaksu kaudu.” 

Kavas on luua või tänapäevastada esmatasandi tervisekeskused, kuhu on põhiteenustena koondunud perearsti ja -õe, füsioteraapia, ämmaemandaabi ja koduõenduse teenused. Uued tervisekeskused vastavad paremini vananeva rahvastiku vajadustele, kus järjest rohkem tähelepanu pööratakse krooniliste haiguste jälgimisele ja kontrolli all hoidmisele. 

Tervisekeskuste loomiseks said toetust taotleda kohalikud omavalitsused, haiglavõrgu arengukavasse kuuluvad haiglad, perearstid ning eriarstiabi osutajad, kelle ruumides juba praegu perearstid töötavad. Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatavale toetusele lisandub taotlejate omafinantseering. 

Toetusega on kavas ehitada või rekonstrueerida Abja-Paluoja, Alatskivi, Antsla, Elva, Haapsalu, Jõhvi, Jüri, Kadrina, Kehra, Keila, Kiviõli, Koeru, Kohila, Kohtla-Järve, Kose, Kuressaare, Laagri, Lihula, Loksa, Mustvee, Märjamaa, Narva, Otepää, Paide, Põltsamaa, Põlva, Pärnu, Rakvere, Rapla, Räpina, Saku, Saue, Sillamäe, Suure-Jaani, Tabasalu, Tallinna, Tapa, Tartu, Tõrva, Türi, Valga, Viljandi ja Väike-Maarja tervisekeskusi. 

Valitsuse kinnitatud investeeringute kava alusel esitatud esmatasandi tervisekeskuste rajamise ja renoveerimise toetuse taotlusi menetleb ja hindab rakendusüksusena rahandusministeerium, tehes pärast esitatud taotluste hindamist ka rahastamisotsused.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.