Ravimitootjad taotlevad seaduse karmistamist

Arstidele suunatud üritused peavad olema rangelt teaduslikud. Pilt illustratiivne.
Arstidele suunatud üritused peavad olema rangelt teaduslikud. Pilt...

Ravimitootjate liit on teinud sotsiaalministeeriumile ettepaneku keelata seadusega igasuguse meelelahutuse pakkumine teaduslikel üritustel.

Ravimitootjate liit (RTL) on teinud muuhulgas ettepanekujätta RavS § 86 lõikest 6 välja sõnad „sealhulgas meelelahutus“ ning lisada sõnaselge keeld meelelahutuse pakkumiseks teaduslikel üritustel.

RTL eetikakoodeksis, mis reguleerib RTL liikmete poolt ravimireklaami avalikustamist ning tervishoiutöötajatega suhtlemist, sätestatakse, et meelelahutuse pakkumine (nt spordi-, kultuuri ja vabaajaürituste) spondeerimine või korraldamine nii eraldiseisvana kui muu tervishoiutöötajatele korraldatud ürituse osana ei ole lubatud. Seega lähtuvad juba praegu RTL liikmeks olevad müügiloa hoidjad reeglist, mis keelab tervishoiutöötaja-tele mis tahes vormis meelelahutuse pakkumise.

RTL hinnangul ei ole põhjendatud, et hetkel kehtiva RavS § 86 lõike 6 kohaselt tohib müügiloa hoidja ravimi väljakirjutamise õigust omavatele isikutele, proviisoritele ja farmatseutidele pakkuda ürituse osana ka meelelahutust. Tänases ühiskonnas, kus meditsiinikogukonna ja ravimitootjate vahelised suhted on rangelt professionaalsed ning põhinevad üksnes meditsiini- ja teadusalasel koostööl ja ravimialase teabe edastamisel, ei ole meelelahutuse pakkumise võimaldamine teaduslikel üritustel asjakohane ega aktsepteeritav. Veelgi enam – tuleb silmas pidada, et ka EL direktiivi 2001/83/EÜ ravimireklaami puudutavad sätted (eelkõige Art. 94(2)) ei näe ette võimalust pakkuda müügiloa hoidja poolt korraldatud üritustel meelelahutust. Seega võib täheldada, et selles osas on RavS § 86 lõige 6 direktiivist tulenevaid reegleid arvestades põhjendamatult leebe.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.