Haiglajuhid: ravijuhu keskmine maksumus tegelikult tõuseb

PERHi juht Agris Peedu.
PERHi juht Agris Peedu.

Vaatamata haigekassa hinnakirja muutustele ei saa prognoosida kokkuvõttes hindade langust, kinnitas PERHi juht Agris Peedu.

"Arvestades, et 2017. a tervishoiuteenuste loetelus kallinevad intensiivi voodiprofiili koodid, lisatud on uusi operatsioonikoode näo-lõualuukirurgiasse ja günekoloogiasse, siis suure tõenäosusega tõstab see tegelikku ravijuhu keskmist maksumust," hindab PERHi juht Agris Peedu selle aasta sisendihindade muutust.  

"Kardioloogias on 2017. a pakkumises ravijuhu keskmist maksumust vähendatud võrreldes 2016. a tegelikuga (oluliseks oli siin verterite mõju), samas kallineb voodiprofiil, mistõttu ei pruugi tegelik ravijuhu keskmine maksumus langeda 2017. a pakkumise tasemele," jätkas Peedu. Seega on tema hinnangul haigekassa küll mitmel erialal ravijuhu keskmist maksumust võrreldes 2016. a lepinguga tõstnud, kuid mitmel real jääb see ikkagi alla 2016. a tegeliku.

"Arvestades juurde 2017. a tervishoiuteenuste loetelu muudatused, mille järgi mitmel juhul hinnad kallinevad, ei saa me enamikul juhtudel prognoosida tegelike hindade langust pakkumise tasemele," kinnitas Peedu.

Ka Rakvere haigla juhi Ain Suurkaevu sõnul on mure tõsine. "Kui seni sai statsionaarsesse siseosakonda meie haiglas ligi vaid EMO vahendusel, siis nüüd tuleb seal veelgi rohkem patsiente kaebuste alusel selekteerida ning see, kes ei mahu meile, saata kuidagi meist mööduva kiirabiautoga kõrgema etapi haiglatesse," kinnitas Suurkaev.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas alternatiivmeditsiin peaks olema Eestis rangemini reguleeritud?

  • Jah
    76% (29)
    76% (29)
  • Ei
    24% (9)
    24% (9)

Vastanuid: 38

Valdkonna tööpakkumised

VILJANDI HAIGLA otsib JUHATUSE LIIGET

Tammiste Personalibüroo OÜ

30. juuni 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.