Lätlased valivad Valga haigla tihti trauma korral

Valga haigla juht Marek Seer.
Valga haigla juht Marek Seer.

Läti elanikud valivad Valga haigla, kui on tegemist trauma või ägeda haigestumisega, ja paljudele on meie haigla ka geograafiliselt ja logistiliselt lähemal, rääkis haigla juht Marek Seer.

"Möödunud aastal oli Läti patsiente 65, olles enam-vähem samas suurusjärgus püsinud viimased paar aastat," kinnitas Valga haigla juht Marek Seer, et kiiret selle valdkonna arenguga pole.  

Piiriülese meditsiini osas toimub järkjärguline edenemine ning järske hüppeid oodata pole, sest selles valdkonnas ongi muutuste esile kutsumine mõõdetav pika ajaga, lisas ta.

Seeri sõnul hindavad Läti patsiendid nii Valga haigla teenust kui ka seda, mis selle teenuse ümber on – tähelepanelikku suhtumist, arsti-patsiendi suhtlust, meeldivat ravikeskkonda, st olmet ja muidugi ravi tulemust.

Loevad inimeste harjumused

Kuigi hetkel on Valga haigla võimalused teenusepakkumiseks suuremad, kui Eesti haigekassa ostupoliitika võimaldab, ei moodusta tasuline teenus esialgu tuntavat osa haigla tegevusest.

"Siin loevad nii inimeste tervisekäitumise tavad - kus ollakse harjunud ravil käima - eri riikide raviasutuste huvid jmt tegurid," rääkis Seer. Kuid positiivne on tema sõnul see, et Valga haiglal on sõlmitud tervishoiuteenuste osutamise leping Läti IF-kindlustusega, mis tagab teenusele juurdepääsu nendele Läti kodanikele, kellel on olemas vastav kindlustuskaitse.

"Arutusel on olnud ka erakorraliste haigete hospitaliseerimine Läti kiirabi poolt meie haiglasse. Osaliselt see toimub juba täna, need juhtumid on aga esialgu üksikud," kinnitas Seer.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

21. märts 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2016

Laadi PDF

Tervise­uudised

märts 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.