Galerii: Traumapäeva suurõppusel tegutseti kuues kohas

Eelmisel nädalal toimus Tallinnas Põhja-Eesti regionaalhaigla eestvedamisel 19. traumapäev, kus kiirabi- ja EMO töötajad harjutasid toimimist erinevate traumasituatsioonide ning suurõnnetuse korral.

Traumapäeva peakorraldaja, Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja doktor Arkadi Popovi sõnul lahendasid kiirabibrigaadid päeva esimeses pooles kuus simulatsiooniülesannet.

„Situatsioonid valisime põhimõttel, et nendega puutuvad kiirabibrigaadid kokku oma igapäevast tööd tehes, nt äge müokardiinfarkt, raske trauma, erineva põhjusega ðokiseisund, taaselustamine kliinilisest surmast, psühhiaatrilise patoloogiaga patsient,“ kirjeldas Popov õppust.

Brigaadidel tuli ülesanded lahendada paralleelselt kuues erinevas kohas: regionaalhaigla psühhiaatriakliinikus, Tallinna kainestusmajas, Tallinna hipodroomil ja Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikus. Iga ülesande lahendamiseks oli aega 30 minutit.

Päeva teises pooles harjutasid kiirabibrigaadid koostööd suurõnnetuse ajal. „Meie eesmärk oli testida meeskondade omavahelist kommunikatsiooni ja tööjaotust sündmuskohal. Vastavalt õppuse stsenaariumile toimub suurõnnetus Saku suurhallis, kus legendi järgi toimus rohkete osavõtjatega maailmakongress, kus järsku tekkiv suitsulõhn vallandab osalejate seas paanika ja rüseluse. Legendi järgi on enam kui 200 kannatanut.“ kirjeldas Popov õppusel olevaid tegevusi.

Suurõnnetuse simulatsiooni lahendamisel toodi kannatanuid Lääne-Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda.

Traumapäeva eesmärk oli harjutada suurõnnetusel kiirabi ressursside juhtimise printsiipe, hinnata kiirabi tegevust kriitilises seisundis patsiendi abistamisel ning testida Lääne-Tallinna keskhaigla toimepidavuse plaani.

„Haiglana peame olema valmis kõikvõimalikeks ohuolukordadeks, sest meist sõltub patsientide elu ja tervis. Eriolukordade läbimängimine aitab meil üles leida kitsaskohad oma töös ja õppida vigadest enne, kui on hilja,“ selgitas Lääne-Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Anþela Popova.

Traumapäeval osales kuus kiirabibrigaadi – 3 regionaalhaiglast, 2 Tallinna Kiirabist ning 1 Pärnu haiglast. Lisaks kiirabibrigaadidele osalesid traumapäeval Lääne-Tallinna keskhaigla meedikud ning kannatanuid mängisid Kaitseliidu vabatahtlikud ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased. 

Galerii

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

MEDICUM otsib PEREARSTI / ABIARSTI, PEREMEDITSIINI RESIDENTE, KODUÕDE

Medicum Tervishoiuteenused AS

07. juuni 2018

Meditsiini­uudised

15. mai 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.