HPV-vastase vaktsineerimise selgitustöö plaan tehtud

Sotsiaalministeerium kavatseb seoses järgmisest aastast käivituva HPV-vastase riikliku vaktsineerimisega alustada meedikute teavitamist aasta teises pooles. Vaktsiinitootjat veel leitud ei ole, kuid konkurentsis on kolm ravimifirmat.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõuniku Martin Kadai sõnul pole HPV vaktsiinide riigihanget hetkel veel välja kuulutatud ning ministeeriumi ravimiosakond tegeleb hankedokumentatsiooni kokkupanekuga.

Kuidas eesootavat uuendust meedikutele edastatakse? Kadai rääkis, et seoses 2018. aastal muutuva immuniseerimiskavaga ollakse läbi arutanud ja kokku leppinud teavitustegevused 2017. aasta II pooles.

"Meie põhifookus on regionaalsetel teemat puudutavatel seminaridel. Toimetasime sarnaselt ka 2014. aastal, kui riiklikusse immuniseerimiskavasse lisandus rotaviirusnakkuse vastane vaktsineerimine," selgitas ta. Kokku planeeritakse 4 regionaalset seminari (Tallinn, Tartu, Pärnu ja Jõhvi) perioodil september-oktoober.

Seminaride sihtrühmaks on tema sõnul peamiselt perearstid/õde ja koolitervishoiuteenuse osutajad. Seminaride toetamiseks on plaanis toota ka eraldi HPV teemaline materjal. "Sellegipoolest läheneme teemale pigem laiemalt ning käsitleme HPVd ühe eraldi punktina üldises immuniseerimise teemas," lisas Kadai.

Lisaks seminaridele on kavas uuendada riiklikku vaktsineerimise veebilehte – vaktsineeri.ee - nii tehniliselt kui ka sisuliselt. Sinna lisatakse ka seminaride materjalid ja nende põhjalt koostatud kokkuvõtted ja juhised.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ABBVIE ESTONIA is looking for REGULATORY AFFAIRS MANAGER

Abbvie Biopharmaceuticals GMBH Eesti Filiaal

06. august 2017

Karl Storz otsib TOOTMISINSENERI

TALENTOR ESTONIA / In Re OÜ

14. august 2017

ABBVIE ESTONIA TEAM is looking for JUNIOR CLINICAL RESEARCH ASSOCIATE

Abbvie Biopharmaceuticals GMBH Eesti Filiaal

31. juuli 2017

Meditsiini­uudised

13. juuni 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.