HPV-vastase vaktsineerimise selgitustöö plaan tehtud

Sotsiaalministeerium kavatseb seoses järgmisest aastast käivituva HPV-vastase riikliku vaktsineerimisega alustada meedikute teavitamist aasta teises pooles. Vaktsiinitootjat veel leitud ei ole, kuid konkurentsis on kolm ravimifirmat.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõuniku Martin Kadai sõnul pole HPV vaktsiinide riigihanget hetkel veel välja kuulutatud ning ministeeriumi ravimiosakond tegeleb hankedokumentatsiooni kokkupanekuga.

Kuidas eesootavat uuendust meedikutele edastatakse? Kadai rääkis, et seoses 2018. aastal muutuva immuniseerimiskavaga ollakse läbi arutanud ja kokku leppinud teavitustegevused 2017. aasta II pooles.

"Meie põhifookus on regionaalsetel teemat puudutavatel seminaridel. Toimetasime sarnaselt ka 2014. aastal, kui riiklikusse immuniseerimiskavasse lisandus rotaviirusnakkuse vastane vaktsineerimine," selgitas ta. Kokku planeeritakse 4 regionaalset seminari (Tallinn, Tartu, Pärnu ja Jõhvi) perioodil september-oktoober.

Seminaride sihtrühmaks on tema sõnul peamiselt perearstid/õde ja koolitervishoiuteenuse osutajad. Seminaride toetamiseks on plaanis toota ka eraldi HPV teemaline materjal. "Sellegipoolest läheneme teemale pigem laiemalt ning käsitleme HPVd ühe eraldi punktina üldises immuniseerimise teemas," lisas Kadai.

Lisaks seminaridele on kavas uuendada riiklikku vaktsineerimise veebilehte – vaktsineeri.ee - nii tehniliselt kui ka sisuliselt. Sinna lisatakse ka seminaride materjalid ja nende põhjalt koostatud kokkuvõtted ja juhised.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.