Müügiloata ravimi taotlemine lihtsustub

Eesti Haigekassa ja ravimiamet teatavad, et 3. maist muutub patsiendipõhiste müügiloata ravimite taotlemine ning retseptide koostamine, menetlemine ja väljastamine.

Haigekassa annab oma kodulehel teada, et kui seni on arstid müügiloata ravimi taotlemiseks koostanud ravimiametile avalduse spetsiaalse vormi alusel või täitnud selle ravimiameti kliendiportaalis, siis edaspidi on taotlemine kiirem ja digitaalsem. 

Alates 3.maist 2017 muutub patsiendipõhine müügiloata ravimite taotlemine digitaalseks. Kõigepealt koostab koostab digiretsepti müügiloata ravimile ning valib loendist põhjenduse, miks seda teha soovitakse (nt Eestis puudub sama toimeainega ravim vm).
Arstide töölauale lisandub loend müügiloata ravimite kasutamise põhjendustest ning mõnel juhul on vajalik valikut arsti selgituse väljas põhjendada.

Kuidas protsesse kulgeb?
Müügiloata ravimi retsept-taotlus liigub läbi retseptikeskuse ravimiametisse. Ravimiamet menetleb taotlust ning saadab retseptikeskusesse otsuse müügiloata ravimi kasutamise osas. Järgmisena teavitab ravimiamet arsti otsusest e-maili teel. Arst omakorda teavitab otsusest patsienti.

Seos konkreetse apteegiga kaob

Taotlus on olnud siiani seotud konkreetse apteegiga, see tähendab, et patsient on ravimi ostmiseks pidanud pöörduma kindla apteegi poole. Lisaks taotlusele on arst pidanud koostama ka retsepti ravimi väljastamiseks.

Alates maist saab minna endale sobivasse apteeki, sest taotlus ei seo patsienti enam konkreetse apteegiga. Positiivse otsuse korral broneerib apteek enda jaoks retsepti, tellib müügiloata ravimi hulgimüügist ja müüb seejärel ravimi patsiendile. Negatiivse otsusega retsept ei ole apteegist realiseeritav.

Vajalikest arendusest on arstide ja apteekide infosüsteemide arendajaid ja IT tugesid aegsasti teavitatud ning nemad tagavad töölaua arenduste teostamise ja juhendavad arste, kui on vaja infosüsteeme uuendada.

Küsimuste korral palub haigekassa arste pöörduda oma töölaua arendaja poole. Muudatuste tutvustamiseks saadab ravimiamet vahetult enne lahenduse rakendumist täpsema kirjelduse muudatustest, lisaks kajastatakse muutuvat korda erialaväljaannetes ja ravimiameti ning haigekassa veebis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

TEVA otsib RAVIMIESINDAJAT

Tripod Grupp OÜ

21. mai 2018

MEDICUM otsib PEREARSTI / ABIARSTI, PEREMEDITSIINI RESIDENTE, KODUÕDE

Medicum Tervishoiuteenused AS

07. juuni 2018

TEVA otsib RAVIMITE REGISTREERIMISE SPETSIALISTI

Tripod Grupp OÜ

21. mai 2018

Meditsiini­uudised

15. mai 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.