Viljandi haigla: õdede kaader on püsiv

Viljandi haiglas vajab asendamist paarkümmend õde aastas, kuid üldiselt õdedepuudust ei ole, kinnitas haigla kommunikatsioonijuht Krista Valdvee.

"Viljandi haiglas lood õdedega head juba mitu viimast aastat. Õdede ametikohad on täidetud ning kaadrivoolavus väike," kinnitas Viljandi haigla kommunikatsioonijuht Krista Valdvee.

Tema sõnul vajab Viljandi haigla aastas umbes paarikümmend uut õde, kelle seas on suur osakaal asendustöötajatel lapsepuhkuse perioodiks. Sarnaselt kliinikumiga kasutavad nad asendustöötajatena võrdlemisi suures mahus õendus- ja arstiteaduse üliõpilasi abiõdedena.

"Seetõttu on meil ühelt poolt tagatud ressurss, teiselt poolt tasustame me neid ka suhteliselt hästi, mis omakorda on taganud meie populaarsuse tudengite seas," rääkis Valdmaa.

"Kui tuua välja kitsaskohti, siis kõige keerulisem ning aeganõudvam on intensiivravi- ja anesteesiaõdedele asendajate leidmine, kuna need ametid vajavad eraldi täiendust ning otse koolipingist neisse asuda ei saa," selgitas Valdmaa, et ka murekohti leidub.

Mis viib õed Viljandisse tööle?

"Ühelt poolt kahtlemata see, et üldhaiglas on huvitav töötada – ampluaa on laiem, seega puutub kokku erinevamate juhtumitega." rääkis Valdmaa. Teisalt hinnatakse tema sõnul ka Viljandit elukeskkonnana.

"Haigla pakub tuge ka juhtudel, kui on muresid elukoha leidmisel ning oleme koostöös linnavalitsusega leidnud alati lahenduse ka sobiva lasteaiakoha jms saamisel," kinnitas Valdmaa.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

HAAPSALU KUURORT otsib ARSTI

Haapsalu Kuurort AS

OLYMPUS otsib MEDITSIINITEHNIKA REMONDITEHNIKUT

M-Partner HR OÜ

10. mai 2017

Medical Management otsib MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

27. mai 2017

Meditsiini­uudised

2. mai 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

aprill 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.