Roosimägi: Hiiumaa haigla võrgustumine on oluline

Hiiumaa haigla.
Hiiumaa haigla.

Hiiumaa haigla võrgustumise projekt on ettevalmistamisel ja jõuab valitsuse istungile loodetavasti juba märtsis, kinnitas Põhja-Eesti Regionaalhaigla haiglavõrgu juht Meelis Roosimägi.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla haiglavõrgu juht ning Hiiumaa haigla nõukogu liige Meelis Roosimägi kinnitas, et regionaalhaigla on oma ettepaneku Hiiumaa haigla võrgustumiseks teinud.

"Valitsuse vastava korralduse projekt on sotsiaalministeeriumis ettevalmistamisel ja loodetavasti jõuab valitsuse istungile veel märtsis," kinnitas Roosimägi.

Lisaks koostööle personali vallas, kaasatakse Roosimägi sõnul võrgustumisel Hiiumaa haigla pikemaajaliste arenguküsimuste lahendamisse regionaalhaigla tugiteenistuste kogemus ja oskusteave.

Eriti oluline on see tema sõnul haigla kestva rahastamise ettepanekute väljatöötamiseks.

Aasa Saarna: koostöö PERHiga on oluline

"Haigla vajab toimimiseks täiendavat riigi tuge, üksnes haigekassa lepingu täitmisega täna enam toime ei tule," kinnitas võrgustumise vajalikkust ka Hiiumaa haigla nõukogu liige ning Hiiu maavalitsuse töötaja Aasa Saarna.  

Lähtuvalt sellest ongi tema sõnul otstarbekas Hiiumaa haigla administratiivüksust, mis peab tagama patsiendi halduse, IT-toe, haigla asjaajamise, personalitöö, juhtimisarvestuse, raamatupidamise ja raviarvelduse ametiülesannete osas ühendada SA PERHiga.

Koostöö ja võrgustumise plussid:

- 2016 aastal rajati  koostöös PERHi verekeskusega Hiiumaa haiglasse verepank.

- Meditsiinipersonalile võimaldatakse kvalifikatsiooni hoidmiseks ja tõstmiseks PERHi koolituskeskuselt juba kaks aastat tasuta koolitusi.

- Laboriarsti konsultatsioonid saab Hiiumaa haigla täna PERHi arstilt, "külalisarstina“ töötab PERHi anestesioloog.

- Kiirabiteenust osutab Hiiumaal samuti PERH. Kuna kiirabiga seotud töökoormus on madal, on võrgustmisel võimalik personali senisest paindlikumalt kasutada lisaks kiirabile Hiiumaa haigla töös.

- Võrgustumiselt loodame kindlustunnet ennekõike selles, et "suur haigla" toetaks  "väiksemat" arstidega.

- Kohapeal elavad mitmed väärikad hiidlaste "oma" arstid on pensionile läinud, hädatarvilik on tagada ka edaspidi saarel ööpäevaringne kirurgi, anestesioloogi, sisearsti ja günekoloogi olemasolu, lisaks on oluline, et eriarstiabi kättesaadavus jääks senisele tasemele.

- Meditsiinitarvikute ja ravimite osas annaks Hiiumaa haiglale võrgustumisel kokkuhoidu ühishanke korraldamine PERHiga.

- Meditsiiniseadmete korraline hooldus ja uuendamine täna Hiiumaa haiglas puudub, võrgustumisel saaks kasutada PERHi tehnoloogiateenistust seadmete optimaalse hooldusplaani loomiseks.

- Hiiumaa haigla infotehnoloogia administreerimine, haldus ja arendus on otstarbekas ühildada PERHiga.

- Võrgustumine tagab töötajatele PERHi poolset oskusteavet ning juhtkonnale otsustusalast tuge.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.