Ühiste kavatsuste protokoll sündis paljulubavalt

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Tervishoiusektori esindajate kohtumisel ministriga teisipäeval allkirjastati ühiste kavatsuste protokoll, milles kinnitati vajadust suurendada kvaliteetse ning õigeaegse arsti- ja õendusabi kättesaadavust. Üheks otsuseks oli tagasiulatuvalt 1. aprilli seisuga tagada ka tervishoiutöötajate palgatõusu, selgitas töö- ja terviseminister Jevgegi Ossinovski.

 

"Kohtumisel toimus väga viljakas arutelu tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkusest ja Eesti inimestele arstiabi parema kättesaadavuse tagamisest. Nii tervishoiusektor, ministeerium kui haigekassa on ühisel seisukohal, et tervishoiu rahastamist on vaja suurendada,“ ütles Jevgeni Ossinovski.

„Tervishoiu täiendav rahastamine peab parandama ravi kättesaadavust ja järjepidevust, et tagada inimestele õigeaegne kvaliteetne arsti- ja õendusabi. Ma tänan tervishoiusektorit tänase konstruktiivse arutelu eest.“  

Ministri sõnul on valmisolek olemas ka tervishoiutöötajate palgatõusuks vastavalt riikliku lepitaja ettepanekule tänavu aasta alguses.

„Leppisime kokku, et tervishoiusektor ootab ära valitsuse otsused riigieelarve strateegia kohta tänavu aprillis. Seejärel saab sõlmida kollektiivleppe ning tagasiulatuvalt 1. aprilli seisuga tagada ka tervishoiutöötajate palgatõusu,“ selgitas Ossinovski.

Kohtumisel osalesid arstide liidu, tervishoiutöötajate kutseliidu, haiglate liidu, kiirabi liidu, perearstide seltsi, õdede liidu ning haigekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Ühiste kavatsuste protokoll on allalaetav (PDF)

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.