Kohtuasi läbi – kokkulepe jättis ravimi soodusnimekirja

Mullu kohtuasjaks kulmineerunud vaidlus hüpertooniaravimi MicardisPlus välja heitmisest riiklikust soodusravimite nimekirjast lõppes selle aasta algul osapoolte vahel sõlmitud kokkuleppega.

Sotsiaalministeeriumist kinnitati märtsi lõpus, et kohtuasi on lõpetatud seoses kokkuleppe sõlmimisega ravimi müügiloa hoidja esindajaga.

Ka ravimifirma Boehringer Ingelheim esindaja advokaadibüroo Derling OÜ partner ja vandeadvokaat Piret Blankin kinnitas, et kokkulepe sõlmiti ning ravim on taas (ehk 2. jaanuarist sel aastal) soodusravimite nimekirjas. "Täpsemaid tingimusi ei soovi me kommeneerida," vastas Blankin küsimusele, milles kokkulepe täpsemalt seisnes.

Ravimitootja Boehringer Ingelheim polnud eelmise aasta lõpul rahul sotsiaalministeeriumi otsusega heita soodusravimite nimekirjast välja nende hüpertooniaravimi MicardisPlus, mille hind ületas tunduvalt toimeainele kehtestatud piirhinda.

Pikemalt saab samal teemal lugeda SIIT.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.