Noorarstid soovivad osakoormusega residentuuri

Resident ja juhendaja.
Resident ja juhendaja.

Nooremarstide ühendus ja TÜ meditsiiniteaduste valdkond on käinud välja mõtte, et arst-resident võiks kokkuleppel baasasutuse ja eriala üldjuhendajaga läbida praktilise koolituse tsükli 0,5 koormusega.

Kui arst-resident läbib praktilise koolituse tsükli 0,5 koormusega, on tsükli pikkuseks kahekordne vastava tsükli pikkus residentuuriprogrammis, seisab ettepanekus, mis tehti aasta algul sotsiaalministeeriumile.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse ütleb oma vastuses Eesti Nooremarstide Ühendusele ja Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaanile prof Margus Lemberile, et kuna sotsiaalministri määruses nr 56 „Residentuuri raamnõuded ja residentuuri läbiviimise kord“ (edaspidi määrus) on reguleeritud residentuuri kestus arsti ja hambaarsti erialadel, siis peaks sellise muudatuse sisse viimisel arvestama residentuuri õppekava pikenemist.

"Selletõttu on meie hinnangul vaja lisaks residentuuri eeskirjale muuta ka määrust, kuna selline sisuline muudatus peab olema reguleeritud õigusakti tasandik," vastab Jesse.

Lisaks vajab sotsiaalministeeriumi hinnangul täpsustamist seegi, mida täpsemalt mõistetakse osakoormuse all: kas 20 tundi nädalas või mõni muu arv tunde nädalas vastavalt ülikooli, arst-residendi ja haigla vahelisele kokkuleppele ning kuidas see pikendab õppeaega. Arvesse tuleb võtta, lisab Jesse, et sellisel põhjendatud juhul väheneb ka arst-residendi töötasu, baasasutuse korralduskulud ja ülikooli korralduskulud selle arst-residendi eest.

Jesse rõhutab oma vastuses, et muudatuse eesmärk ei tohiks olla see, et residentuuri on võimalik läbida kolme aasta asemel näiteks kuue aasta jooksul, pigem peaks olema mõte selles, et osalise koormusega saab põhjendatud vajadusel residentuuri teha näiteks ühe aasta jooksul.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.