Tervise Abi pöördus samuti politseisse

Tervise Abi süüdistatakse haigekassale valearvete esitamises.
Tervise Abi süüdistatakse haigekassale valearvete esitamises.

Tervise Abi pöördus valearvete süüdistuse tõttu ka ise politseisse.

Tervise Abi OÜ juhatuse liige Andre Leguðs teatas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile ja Eesti Haigekassa juhile Tanel Rossile, et nende ettevõte on pöördunud Politsei- ja Piirivalveameti poole ning Tervise Abi OÜ esindaja on alustatud kriminaalmenetluses üle kuulatud. 

Tervise Abi OÜ on esitanud politseile enam kui 150 leheküljel dokumente, mis käsitlevad ettevõtte tegevust meditsiiniseadmete müügil. Ettevõte on kinnitanud nii politseile kui ka menetlust juhtivale Põhja Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurörile Katrin Mikenbergile, et Tervise Abi OÜ teeb politseiga igakülgset koostööd ja on valmis täitma kõik menetleja menetluslikud korraldused.

„Kuna Tervise Abi OÜ ja Eesti Haigekassa on lepingulistes suhetes, siis võttes arvesse kujunenud olukorda ja meediakajastust, teavitame Teid, et oleme valmis otsustuseks, et peatada meievaheline leping meditsiiniseadmete hankimiseks uurimise ajaks osaliselt - esmaste varaste üksiktellimusel valmistatavate ortooside osas,“ teatas Leguðs haigekassa juht Tanel Rossile. 

Tervise Abi OÜ kui meditsiiniseadmete müüja peab vajalikuks ka nimetatud valdkonnas tegelevate ja haigekassale teenust osutavate ettevõtete ja haigekassa esindajate ümarlaua korraldamist. Muuhulgas vajaks arutamist olukord, milline on ettevõtete nimel tehinguid teinud füüsiliste isikute vastutus, kes sisenevad haigekassa andmebaasi oma ID-kaardiga ja võivad sellesse andmebaasi kanda andmeid, mille tõele vastavuse kohta puudub ettevõttel igasugune teave ja kontrollivõimalus. 

ETV saade "Pealtnägija" tõi päevavalgele, kuidas Eesti üks suurim meditsiinitarvikute firma esitas aastaid haigekassale võltsarveid ja teenis alusetult arvestuslikult sadu tuhandeid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.