PERH ja lastehaigla taotlevad kliiniku loomiseks 26,8 mln eurot

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Lastehaigla soovivad riigilt uue ühise kliiniku projekteerimiseks ja ehitamiseks 26,8 miljonit eurot.

Regionaalhaigla ja lastehaigla juhid Agris Peedu ja Katrin Luts kirjutavad sotsiaalministeeriumile saadetud ühispöördumises, et arvestades rahvastiku sündide prognoose, rahvusvahelist kogemust, haiglavõrgu arengukava põhimõtteid ja uue Tallinna haigla visiooni on põhjendatud Tallinnas Põhja-Eesti sünnitusabi ja günekoloogia ning neonatoloogia pädevuskeskuse loomine.

Nad leiavad, et Mustamäel meditsiinilinnakus on kõige paremad eeldused ja tingimused pädevuskeskuse välja arendamiseks. Pädevuskeskuse mõju kvaliteedile avaldub läbi kompetentsi koondumise ja läbi erinevate spetsialistide koostöö.

Samuti võimaldab koondumine säästa rahalist ressurssi kallihinnalisele meditsiinitehnoloogiale, tekib võimalus kasutada nii PERHi kui ka lastehaigla diagnostika- ja ravivõimalusi ning erialaarste, mida Tallinna teistes haiglates ei ole. Tekib võimalus tõsta arstiabi taset ja kvaliteeti ning tekib ainulaadne sünergia naistearsti, lastearst-neonatoloogi, intensiivraviarsti-anestesioloogi, lastekirurgi ja teiste erialade vahel.

Kahe haigla seniste investeeriungute ja täiendavate arvutuste kohaselt hindavad nad Põhja-Eesti naiste ja vastsündinute kliiniku projekteerimise ja ehitamise eeldatavaks maksumuseks 26,8 miljonit eurot (km-ta). Rahastus on vajalik ajavahemikul 2018-2010. Projekteerimine toimuks 2018 ja ehitustegevus 2019 ja 2020.

Ka tuuakse pöördumises välja, et Tallinna linnavalitsus võttis selle aasta märsis vastu Retke tee 34/Tervise 28 krundi detailplaneeringu, millega soovitakse luua Tallinna Lastehaiglale võimaluse haiglakompleksi laiendamiseks.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.