Kokkulepet ei sündinud ka õhtuks

Valitsuskabinet jätkas neljapäeva pärastlõunal riigieelarve strateegia arutelu ning taaskord ei jõutud tervishoiuvaldkonna rahastamise küsimuses kokkulepeteni. Arutelu jätkub järgmise nädala teisipäeval. Tervishoiutöötajad lubavad aga kuudepikkust streiki, kui kokkuleppet ei tule.

Tervishoiutöötajate esindusorganisatsioonid ei ole sellega rahul, et endiselt ei ole otsuseid sektorile riigieelarvest lisaraha andmiseks, vahendas ERRi uudisteportaal «Aktuaalset kaamerat».

Liidud ootasid konkreetseid otsuseid teisipäevaks. Nende hinnangul on tegelikust ravivajadusest katmata üle 70 miljoni euro ja rahastamata jääb rohkem kui 200 000 patsiendi ravi.

Rahandusminister Sven Sester teatas neljapäeval, et Ossinovski pakutud idee - riik võiks hakata tasuma eakate eest sotsiaalmaksu - talle ei sobi ja tal on oma kava lisaraha leidmiseks.

«Rahandusministeerium on teinud ettepaneku tervishoiu täiendavaks rahastamiseks kasutada demograafiavalemit. See kasvatab haigekassa tulusid võrreldes praeguse süsteemiga, arvestades edaspidi ka demograafiast tulenevat vajadust kulude kasvuks,» ütles neljapäeval rahandusminister Sven Sester.

Ossinovski kinnitas, et haigekassa rahastamise küsimused saavad lõpliku lahenduse riigieelarve strateegia arutelu raames.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.