Täna lehes: alkoholist vabaks

Miljonite eurode toel püüavad Eesti arstid sõltlaseid alkoholist võõrutada. Kuid nagu võõrutusravi korral ikka, on ka alkoholisõltlase ravi edu taga tema enda soov terveks saada.

Arvamus

Tervishoiutöötajate, eriti arstide, õdede, aga ka hooldustöötajate erialasest tööst loobumise või riigist lahkumise motivatsioon on otseselt seotud töötingimuste halvenemisega, kirjutab OSKA koordinaator Urve Mets värskest uuringust.

Juhiseid meedikutele, kuidas vähendada ja vältida tööalast läbipõlemist, annab tööpsühholoog ja superviisor Taimi Elenurm.

Uudised

Haigekassas abivahendifirmade pettust uuriv Harju piirkonna juht Ado Viik selgitab, mis on praeguseks teada.

Tervisekeskused: esimesed õnnelikud said rohelise tule ja alustasid tegutsemist. Nõmme perearst Eero Merilind alles ootab rahandusministeeriumi kinnitust, kuid juba on selge, et hoone fassaad tuleb huvitavamaks muuta ja ehitusluba venib.

Kollektiivlepe sai allkirjad: pärast valitsuse antud lubadusi suunata meditsiinisüsteemi lähiaastatel miljoneid eurosid, allkirjastasid meedikud 25. aprillil kollektiivleppe. Töörahu on taastatud ja streik jääb sellel aastal ära.

Fookuses

Ravimiäri

Rahapuudus tervishoius on viinud osa Eesti C-hepatiidi haigeid ostma kordades odavamaid ravimeid Indiast.

Seedimine

Kliinikumi gastroenteroloog Riina Salupere uuemast ärritatud soole sündroomi käsitlusest. Lisalugu peremeditsiini residendilt Andres Lasnilt.

Diabeet

Oomega-3 võib aidata ravida I tüüpi diabeeti, regenereerides beeetarakke.

Silmad

Laserite kasutamisest silmahaiguste ravis annab ülevaate oftalmoloogia 2. aasta resident Kristel Harak.

Depressioon

Psühhiaater Helena Lass kirjutab depressiooni olemusest ja ravivõimalustest. Artikli I osa ilmus Meditsiiniuudistes 21. märtsil.

Astma

Hiljutine uuring näitas, et unetus võib olla riskifaktor astma väljakujunemiseks täiskasvanueas.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.