PERHi investeeringud: tuleb uus korpus ja kliinik

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Kui kesk- ja üldhaiglad on lähiaastatel ametis tervisekeskuste ehitustega, siis Põhja-Eesti Regionaalhaigla suurimad investeeringud lähevad haigla enda laiendamisele.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu sõnul haigla lähiaastate mahukaim investeering Y-korpuse ehitus Mustamäele.

Järgmise viie aasta plaanis olev uus korpus (12 500 m2) rajatakse Mustamäe hoone taha.

Sinna tuleb muuhulgas patoloogiakeskus, päevaravi osakond, hemodialüüsi osakond, hematoloogia palatiosakond, keemiaravi palatiosakond ja nefroloogia palatiosakond.

"Seega on Y-kopruse valmimine väga vajalik ka patsiendivaatest," ütles Peedu ja lisas, et uue korpuse ehitus võimaldab haiglal oma tegevusi enam koondada just Mustamäe meditsiinilinnakusse.

Y-korpuse jaoks on Põhja-Eesti Regionaalhaiglale määratud ka eurovahendeid summas 14,52 mln eurot.

"Praegu on käimas korpuse projekteerimishange ning lähikuudel peame esitama sotsiaalministeeriumile ka eurovahendite osas vahendite eraldamise taotluse," ütles haigla juht.

"Lisaks on meile ette nähtud ka eurovahendid summas 8,8 mln eurot psühhiaatriakliiniku ehitamiseks, aga hetkel selle projektiga me veel aktiivselt ei tegele," lisas Peedu.

Haigla juhi sõnul jätkatakse ka oluliste säilitusinvesteeringutega nii Mustamäe meditsiinilinnakus (ennekõike B-korpuses – kõrghoone - palatiosakonnad) kui ka psühhiaatriakliinikus. 

"Kui lähiaastatel eraldatakse meile ka täiendavaid vahendeid riigieelarvest,  soovime ehitada ka naiste ja laste kliiniku koostöös lastehaiglaga," ütles regionaalhaigla juht.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.