Keskhaiglate investeeringud: uus kompuuter, uued ehitised

Pärnu haigla KT-seade, mille nad soetasid 2009. aasta sügisel.
Pärnu haigla KT-seade, mille nad soetasid 2009. aasta sügisel.

Eesti neli keskhaiglat plaanivad selleks ja järgmiseks aastaks olulisi investeeringuid, milleks osaliselt saadakse toetust ka regionaalarengu fondist.

Neljast haiglast kolm paigutavad sel ja järgmisel aastal enim kapitali juurdeehitustesse ja põhjalikesse renoveerimistöödesse.

Ida-Viru Keskhaigla esindaja Ülo Veldre sõnul on IVKH suurim investeering uue nakkushaiguste korpuse ehitus, mille hind on umbes 1,5 miljonit eurot. Korpuse ehitamist alustatakse juba tänavu ja see valmib ilmselt 2018. aastal.

Ida-Tallinna Keskhaigla üks suuremaid investeeringuid saab lähiaastatel olema ilmselt Magdaleena haigla osaline ümberehitus tervisekeskuseks.

Tervisekeskuse projekti kogumaksumus on 4,5 miljonit eurot, millest 1 661 000 eurot on haiglal võimalik saada Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) toetusena. Renoveerimise alguseks on planeerinud 2019. aasta.

Lääne-Tallinna Keskhaigla üks suurimaid investeeringuid on sel aastal Mustamäe tervisekeskuse ehitus, mis läheb maksma üle 6 miljoni euro, 2 797 000 euroga toetab ERF.

Neljanda keskhaigla - Pärnu haigla - juht Urmas Sule kinnitas, et nende selle aasta suurim investeering on uue kompuutertomograafi soetamine. Uuringuseadme hind koos käibemaksuga on 1 740 000 eurot.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

16. mai 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.