Lõuna-Eesti Haiglas erakorraliste patsientide arv tõusutrendis

Erakorralisuse osakaal statsionaarsetel haigetel küündis eelmisel aastal juba üle 84%, seisab Lõuna-Eesti Haigla Eelmise aasta tegevusaruandes.

Lõuna Eesti Haigla AS aktsiaid omavad kaks juriidilist isikut. Enamusaktsionäriks on SA Tartu Ülikooli Kliinikum, millele kuulub 51% aktsiatest ja vähemusaktsionäriks MTÜ Terve Võrumaa.

Haigla kõrgeim juhtimisorgan on aktsiaseltsi nõukogu, mis koosneb kuuest liikmest: Mart Einasto, nõukogu esimees, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige; doktor Rein Kermes, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku direktor; dotsent Urmas Lepner, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurgiakliiniku juhataja; Priit Süüden, Võru Vallavolikogu esimees; Tõnu Jõgi, ettevõtja; Rein Järvelill, MTÜ Terve Võrumaa juhatuse esimees.

Juhatus on kaheliikmeline: Arvi Vask, juhatuse liige, üldjuhtimine; Külli Raup, juhatuse liige, finantsjuht. 

Vastuvõtud on 2015. aasta tasemel

Eelmise aasta kokkuvõtteks võib öelda, et haigla võimekus ja patsientide vajadused olid jätkuvalt suuremad kui haigekassapoolne ravijuhtude rahastamine. 

Haigla ametikohtade struktuur on hetkel optimaalne ja valmis suurema haigekassa lepingu korral rohkem patsiente ravima.

Ambulatoorset arstiabi osutatakse haiglas kokku 19 arsti erialal. Vastuvõtte kokku tehti 39 416, see on eelmise, 2015. aasta tase.

Päevaravis ravitud haigete osakaal ja kirurgiliste protseduuride arv on seoses haigekassa lepingute vähendamisega langustrendis. Statsionaaris raviti haigeid seitsmel erialal, kokku 4836 patsienti. Haigete arv on langustrendis, voodipäevade arv on stabiilne.

Erakorralisuse osakaal aina suureneb

Järjepidevalt suureneb erakorralisuse osakaal, mis eelmisel aastal oli juba 84% kõigist statsionaarsetest haigetest. Haiged on valdavalt erakorralised patsiendid, see tähendab ka raskemas seisundis, see omakorda on üks põhjus keskmise voodisviibimise pikenemisele.

Kiirabi Kiirabiteenust osutas Lõuna-Eesti Haigla kolme õebrigaadiga. Brigaadide põhibaasid asuvad Võru ja Antsla linnas.

Visiitide koguarvuks oli eelmisel aastal 7714 (aastal 2015 oli selleks arvuks 7529).

Erakorralise meditsiini osakonna töö on samuti kerges tõusutrendis - aastal 2016 pööördus EMOsse 14424 patsienti, aastal 2015 oli pöördujate arvuks 13228.

Tööle asus 17 arsti

Aruandeaastal asus tööle 17 arsti, neist 9 arst-residenti, töölt lahkus 13 arsti, neist 8 arst-residenti.

Töövõtulepinguga töötas 2016. aastal 15 arsti. Aasta jooksul viibis Lõuna-Eesti haiglas lühemat või pikemat aega 9 residenti ja 7 Tartu Ülikooli arstiteaduskonna VI kursuse arstiüliõpilast.

Eelmsie aasta lõpuks oli Lõuna-Eesti Haiglas 409 töötajat, neist 54 arsti, 166 õendusala töötajat, 92 hooldajat ja 97 muud töötajat. 

Käesoleva aasta eesmärgid

Aastal 2017 on põhieesmärk täita kõik haigekassa lepingulised kohustused ja suurendada tasuliste teenuste müügimahtu ning mitte ületada eelarves planeeritud kulude taset.

2016. aasta oktoobris käivitus 1,5teslane magnetresonantstomograaf. Äriplaani kohaselt planeeriti täisvõimsuse saavutamist viie kuu jooksul, tegelikult õnnestus see saavutada juba detsembris ehk kolmandal tegevuskuul.

Rohkem kui pooled MRT-uuringutest müüakse välja. Klientideks on ümbruskonna haiglad, erakliinikud ja kaitsevägi.

2017. aastaks suuri investeerimisplaane ei tehta ja tegevusmahud püsivad 2016. aasta tasemel, välja arvatud tasuliste teenuste müügimaht, mida soovitakse suurendada.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

16. mai 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.