Haigekassale tööd juurde

Haigekassa juht Tanel Ross
Haigekassa juht Tanel Ross

Valitsuse otsus tervishoiu lisarahastamise kohta on tõsine tööülesanne ja vajab kiireloomulist tegutsemist nii meilt kui ka sotsiaalministeeriumilt, rääkis haigekassa juht Tanel Ross.

Valitsuse otsus lisarahastamise kohta, mis lahendas töötüli meedikutega, tõi haigekassale kaks üliolulist küsimust.

Täiendav tulubaas tekib mittetöötavate pensionäride eest makstavalt sotsiaalmaksu ravikindlustuse osalt, mis suureneb järk-järgult.

"Haigekassale tähendab see valikut, milline parem kindlustuskaitse selle eest tuleb," selgitas Ross. "Peame vaatama üle 4 aasta finantsplaani kõigis aspektides." Tema hinnangul võiks 4 aasta perspektiivis olla täielikult kaetud nõudlus eriarstiabile. "Samas on oluline tervisekeskuste ja esmatasandi tugevus," lisas ta.

Teine pool valitsuse otsusest puudutab praegu riigieelarvest rahastatavate rahvateenuste üleandmist haigekassale, nagu näiteks HIV-positiivsete ravi, kehavälise viljastamise ravi, ka kiirabitöö rahastamine. Viimane ongi Rossi sõnul eraldi küsimus, kuidas tulevikus kiirabiga seotud rahavoogude suunamine saab olema. "See kõik on haigekassale väga tõsine ülesanne ja võtab märkimisväärse osa meie arendusvõimsusest eesootavatel aastatel," lausus ta ja lubas esimesi uudiseid selles vallas pärast suve.

 

 

 

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

16. mai 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.