Pärnu haigla sai tervisekeskuse ehituseks 1,7 miljonit eurot toetust

Pärnu Haigla.
Pärnu Haigla.

Rahandusministeerium rahuldas sel nädalal Pärnu haigla toetuse taotluse projekti "Pärnu Haigla esmatasandi tervisekeskus" elluviimise toetamiseks Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Haigla tervisekeskuse projekti kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot, millest abikõlblikud kulud on 2,4 miljonit eurot. 

Toetuse määr on 72,10% projekti abikõlblikest kuludest ja maksimaalne suurus 1,7 miljonit eurot. Haigla omafinantseeringu minimaalne määr on 27,90% projekti abikõlblikest kuludest ja suurus vähemalt 676 024 eurot.

Projekti abikõlblikkuse periood on 1. jaanuar 2016. a – 31. jaanuar 2023.

Haigla esindaja Eda Amur ütles tulenevalt Eesti tervishoiu arengusuundadest on Pärnu Haigla tõepoolest koostanud Pärnu maakondliku esmatasandi tervisekeskuse kontseptsiooni.

Plaan näeb ette kõigi seniste Pärnu haiglas osutatavate esmatasandi tervishoiuteenustega jätkamist ja arendamist, täiendavalt luuakse võimalused koostööks vähemalt neljateistkümne Pärnu linna ja maakonna perearstiga.

Eesmärgi elluviimiseks kavandatakse Pärnu Haigla peahoone juurde täiendavat juurdeehitust. Tervisekeskuse ehitamine ning käivitamine sõltub Amuri sõnul tegutsemismudeli ja antud valdkonna tervishoiu rahastamise põhimõtete täpsustumisest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.