Stetoskoop kubiseb elust

Stetoskoopi ei tasu panna töölauale või taskusse. See on siis liiga lihtsalt kättesaadav ja midagi väga olulist ununeb, kirjutab Soome arstide leht Mediuutiset.

Edasi küsib ajaleht retooriliselt, kui paljud arstid desinfitseerivad enne ja pärast patsiendi kuulamist oma stetoskoopi? Kuid just nii peaks tegema. 

Laste infektsioonhaiguste arst Terhi Tapiainen leidis sellele kinnitust, kui kuulas viimast infektsioonarstide kongressi Viinis aprillikuu lõpus. Šveitsi teadlased esitlesid uuringut, milles analüüsiti, milliseid baktereid arsti kätest ja stetoskoobilt leida võib pärast 56 patsiendi uurimist. Bakteritest olid muuhulgas esindatud Enterococcus spp ja Staphylociccus aurea.

Kui Taysi infektsioonahaiguste arsti Petri Arvola stetoskoop kadus, siis ta ei hakanud uut muretsema, vaid asus kasutama üldist osakonnale mõeldud stetoskoope, ehkki nende kvaliteet polnud just parim.
Kuid seetõttu oli ta sunnitud pidevalt stetoskoopi puhastama, sest ta ei teadnud, mis sellega varem oli tehtud või keda uuritud.

Pirkanmaa haiglapiirkonnas on kõigile üksustele antud soovitus, et tuleb desinfitseerida stetoskoopi enne ja pärast patsiendi uurimist. Arvola sõnul sellest ei peeta kinni. Tema kahtlus sai kinnitust sellega, et ühe rahvusvahelise uuringu järgivaid 20% arstidest puhastavad stetoskoopi korralikult.

Probleem on selles, et isegi kui patsient ei saa stetoskoobi bakteritest infektsiooni, võib temast tulla mikroobi kandja.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.