Tervisekontrolli korraldus läheb muutmisele

Sotsiaalministeerium hakkab välja töötama uut töötajate tervisekontrolli korraldust.

Uus töötajate tervisekontrolli korraldus soovitakse muuta eesmärgipärasemaks, mis kaitseks töötajat senisest paremini vahetut mõju omavate ohutegurite korral. Samuti soovitakse viia juhendamise ja väljaõppe kord ning esmaabi regulatsioon ettevõtte ja töötajate vajadustest lähtuvaks. Regulatsioon peaks muutuma seejuures õigusselgemaks ja vähenema tööandja ning riigi halduskoormus. Muudatused aitavad kaasa ohutu töökeskkonna loomisele ja töötajate tervise kaitsele töökeskkonnas.

Praegusele regulatsioonile heidetakse ette muuhulgas seda, et tööandjad ei teadvusta töötaja tervisekontrolli saatmisel töökeskkonna riskide hindamise olulisust ja vajadust saata töötaja tervisekontrolli lähtuvalt töös esinevatest ohuteguritest. Samuti, et töötajatele vahetut mõju omavate ohutegurite esinemisel töökeskkonnas ei korraldata tervisekontrolli enne sellise ohuteguriga kokkupuudet. Ka ei lähtu esmaabi korraldus ettevõtte ja töötajate vajadustest. 

Uus korraldus peaks jõustuma 2018. aasta teisel poolaastal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.