Tallinn loodab uue haigla tarbeks saada 21 mln eurotoetust

Tallinna Haigla asukoht Narva mnt 129.
Tallinna Haigla asukoht Narva mnt 129.

Tallinna linn loodab osa Tallinna Haigla umbes 400 miljoni euro suurusest kogukulust katta Euroopa Liidu struktuurifondide toetusega, täpsemalt puudutab toetuse soov projekteerimise kulusid.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste käis aprilli lõpul Tallinna linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjonis andmas ülevaadet Euroopa Liidu struktuurfondidest rahastatavate tervisekeskuste rajamisest Tallinnas.

Eesmärk on rajada 2018. aasta lõpuks 15 ja 2023. aasta lõpuks vähemalt 35 tervisekeskust. Ta rääkis ka Tallinna rajatavatest tervisekeskustest ja kui oluline on koostöö.

Abilinnapea Merike Martinson ütles istungil, et ka Tallinna Haigla projekteerimiseks oleks vaja struktuurifondist raha ja 21 miljonit eurot oleks paras raha.

Ka käis Martinson peremeditsiinist kõneldes välja, et suuremates perearstikeskustes peaks vältimatu abi vastuvõtt olema ka õhtusel ajal, sest selle järele on vajadus. Heli Pajuste nõustus ja ütles, et sellega tegeletakse.

Tallinna Haigla projekti eeldatav maksumus on 400 miljonit eurot, sellest hoone ehitus läheb maksma 200-240 miljonit eurot. Meditsiinitehnika ja sisustuse soetamiseks planeeritakse ca 100 miljonit eurot, väliskommunikatsioonide, projekteerimise, projekti juhtimise kulud on ca 60 miljonit eurot.

Uus haigla hakkab asuma Narva mnt 129 ja 129b ja selles on 1 329 voodikohta. Ambulatoorse ravi osas kavandatakse 2025. aastaks 679 049 ravijuhtu, statsionaarseid ravijuhte 55 016 ja päevaravi juhte 26 168.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.