Tervisekeskuse avamiseks on vaja mitmeid tegevuslube

Haigekassa alustab tervisekeskuse baasraha maksmist alates 1. juulist 2017. aastast. Milliseid lubasid ja mis hinnaga tervisekeskusena toimimiseks taotlema peab, seda selgitab terviseameti peremeditsiini osakonna juhataja Pille Saar.

Terviseameti peremeditsiini osakonna juhataja Pille Saar selgitas, et tervishoiuteenuste korraldamise seaduses ei ole olemas eraldi tegevusluba tervisekeskuseks.

"Seega peavad üldarstiabi osutajad, kes soovivad saada haigekassa rahastust tervisekeskuse teenuseks, võtma lisaks üldarstiabi tegevusloale tegevusloa nii ämmaemanduse kui koduõe teenuse osutamiseks," rääkis Saar. (Vastav regulatsioon on tervishoiuteenuste korraldamise seaduse § 40)

Mis see maksma läheb?

Perearsti nimistu alusel üldarstiabi, kiirabi, eriarstiabi, iseseisvalt õendusabi ja iseseisvalt ämmaemandusabi osutamise tegevusloa taotluse läbivaatamise eest tasutakse riigilõivu:

- perearsti nimistu alusel üldarstiabi osutamise tegevusloa puhul 145 eurot iga tegevuskoha kohta;

- kiirabi osutamise tegevusloa puhul 195 eurot iga teeninduspiirkonna kohta;

- haiglavälise eriarstiabi osutamise tegevusloa puhul 145 eurot iga tegevuskoha kohta;

- iseseisvalt õendusabi osutamise tegevusloa, välja arvatud iseseisvalt statsionaarse õendusabi osutamise tegevusloa puhul 87 eurot iga tegevuskoha kohta;

- iseseisvalt ämmaemandusabi osutamise tegevusloa puhul 145 eurot iga tegevuskoha kohta.

(Summad on välja toodud ka riigilõivuseaduses § 287)

Kui paljud perearstikeskused on taotlusi teinud/tegemas, seda ei osanud terviseamet öelda.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

14. august 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuli 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.