Pikhof: magusamaks vähendab haigekassa koormust

Heljo Pikhof
Heljo Pikhof

Riigikogu kinnitas eile magustatud joogi maksu seaduse, mille keskseks eesmärgiks on vähendada ülekaaluliste laste arvu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe Heljo Pikhofi kinnitusel on tegu konkreetse sammuga Eesti inimeste ja eriti noore põlvkonna tervise heaks.

„Meie laste ja noorte ülekaalulisuse ning sellest tingitud tervisehädadega on pikalt tegeletud, kuid probleemid pole kuhugi kadunud – arvestatav hulk kooliõpilasi on endiselt kas rasvunud või ülekaalus. Seega on vaja tõhusamaid lahendusi, sealhulgas ka muudatusi maksupoliitikas,“ avaldas Pikhof toetust seadusele, mis jõustub 2018. aasta 1. jaanuaril.

Pikhofi sõnul tuleb liigse suhkru tarbimisega võidelda kompleksselt, sest vaid nii jõuab käegakatsutavate tulemusteni. „Maksustamine üksi olukorda ei paranda, küll aga annab ta oma panuse. On selge, et hinna kõrval mõjutab inimesi tervislikumalt tarbima ka senisest parem teavitustöö. Maitseharjumusi saab muuta sel moel, kui tootjad lähevad järk-järgult üle tervislikemale retseptidele, vähendades jookides suhkrukoguseid,“ rääkis Pikhof.

„Vaieldamatult on see probleem, et tervelt 50 protsenti lapsi joob regulaarselt suhkrustatud jooke. Pahatihti ei anta endale aru, et pooles liitris limonaadis, aga ka energiajoogis on 50-56 grammi suhkrut,“ sõnas ta

Antud seadus aitab edaspidi vähendada ka haigekassa koormust, lisas Pikhof.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.