Haiglaapteekrid loodavad senise koolituskorra avardamist

Haiglaapteekrid soovivad erialase koolituse võimalusi laiendada, see aga eeldaks ravimiseaduse muutmist.
Haiglaapteekrid soovivad erialase koolituse võimalusi laiendada, see aga...

Haiglaapteekrid soovivad erialase koolituse võimalusi laiendada, see aga eeldaks ravimiseaduse muutmist.

Eesti Haiglaapteekrite Seltsi juhatuse esimees Marika Saar saatis sel nädalal sotsiaalministeeriumile ettepanekud ravimiseaduse muutmiseks.

Hetke olukord on selline, et ravimiseaduse § 45 lõige 42 kohaselt on apteegiteenuse osutamise tegevusloa omaja kohustatud tagama enda kulul apteegiteenust osutavate proviisorite ja farmatseutide arendamiseks ja pädevuse tõstmiseks erialase koolitamise vähemasti 40 akadeemilise tunni ulatuses kahe aasta kohta.

Erialaseks koolituseks loetakse osavõttu proviisori- või farmatseudiõppe õppekava õpetava kõrgkooli või erialaorganisatsiooni korraldatud farmaatsiaalasest täienduskursusest, seminarist, konverentsist või muust sarnasest õppepäevast.

Haiglaapteekrite selts teeb ministeeriumile ettepaneku, et erialase koolituse hulka arvatakse ka täiendõpe, mille korraldajaks on:

  • tervishoiuasutuse (haigla) koolituskeskus;
  • teiste tervishoiutöötajate erialaorganisatsioon (arstid, õed jne);
  • muu meditsiinivaldkonnaga seotud erialaorganisatsioon (farmakoloogia, mikrobioloogia, geneetika jne), juhul kui koolituse teema vastab proviisori või farmatseudi pädevuse tõstmise vajadusele.

Marika Saar toob välja, et hetkel on vastuoluline olukord, kus tervishoiuasutuse koolituskeskuse poolt korraldatud koolitusel osalemist ei loeta erialase koolituse hulka, kuid täpselt sama koolituse, sama päevakava ja samade lektoritega, kas täielikus või osalises mahus erialaorganisatsiooni poolt sisseostmisel oma liikmetele, loetakse see seaduse järgi erialaseks koolituseks.

Saar lisab pöördumises, et see vajadus puudutab ka haiglates töötavaid proviisoreid, kes on spetsialiseerunud kindlale valdkonnale ja vajavad seetõttu täiendõpet, mida farmaatsia erialaorganisatsioonide poolt ei korraldata. 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.