Ravimireklaam lastesaate ajal tõi telekanalile trahvi

Telekanal sai lastesaate ajal ravimireklaami näidates ravimiametilt väärteootsuse ja nõuete rikkumise eest 10 000 eurot trahvi.

Ravimiamet koostas aasta esimeses poole väärteootsuse, mis oli seotud 2016. a sügisel telekanalis lastesaate reklaamipausil edastatud ravimireklaamiga. Ravimireklaami edastamine lastesaadete eel ja ajal on keelatud ja tõi telekanalile kaasa 10 000 euro suuruse trahvi, selgub ravimiameti teatest.

Ravimiamet tegi aasta esimeses pooles 11 ettekirjutust ravimireklaami nõuete rikkumiste lõpetamiseks. Rikkumistest 8 oli seotud ravimireklaami aruande tähtajaks esitamata jätmisega, üks nõuetele mittevastavate raviminäidistega ning kaks reklaammaterjalide nõuetele mittevastavusega. Kõik rikkumised kõrvaldati ettekirjutuses määratud tähtajaks.

Üks ravimireklaamialane väärteomenetlus ravimite hulgimüüja suhtes on veel menetluses.

Vähemoluliste mittevastavuste osas hoiatati reklaami tellijaid 17 korral, selgitati rikkumise sisu ning anti võimalus reklaam seadusega kooskõlla viia.

Lisaks ravimite müügiloa hoidjatele on ravimite reklaamimisest nende müügi edendamise nimel üha enam huvitatud jaeapteegid ning ravimite hulgimüüjad, kes teavitavad aktiivselt kliente ravimite soodustustest (nt apteegid meedia vahendusel patsiente või hulgimüüjad arste).

See tegevus on samuti käsitletav ravimireklaamina ning sellise teabe edastamisel tuleb jälgida ravimireklaamile kehtestatud nõudeid.

Kokku tehti 2017. aasta esimesel poolel ravimireklaami valdkonnas viis inspektsiooni – müügiloa hoidjate juures kontrolliti ravimireklaami nõuete täitmist kolmel korral ning reklaamürituste vastavust hinnati kahel korral.

Lisaks kontrolliti kolmel korral haiglaapteegis ravimite hankimist ja käitlemist, kus inspektsioonide kaudseks eesmärgiks oli hinnata ravimitootjate poolt haiglaapteekidele soodushinnaga või tasuta väljastatud ravimite võimalikku liigitumist ravimireklaamiks (näidise andmiseks).

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.