Galerii: Karen Pence külastas regionaalhaigla psühhiaatriakliinikut

Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence´i abikaasa Karen Pence külastas täna Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliinikut. Pr Pence kohtus kunstiterapeutidega ja vaatles kunstiteraapiaseansi läbiviimist.

Ühisel ümarlaual tutvustasid Eesti kunstiterapeutide tööd Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku juhataja Kaire Aadamsoo, Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate õppesuuna juht professor Eha Rüütel, psühhiaatriakliiniku kunstiterapeut Katrin Heinloo, Eesti Loovteraapiate Ühingu esinaine Katrin Tibar, Tallinna Ülikooli Psühholoogia ja käitumisteaduste suuna juht professor Aleksander Pulver, Nõmme Tervisekliiniku, Adeli, Tallinna Laste Vaimse Tervise Keskuse kunstiterapeudid jt.

„Regionaalhaiglas on toimunud selle aasta 7 kuuga ligi 500 individuaalset kunstiteraapia ja ligi 3000 grupi kunstiteraapia sessiooni,“ ütles Kaire Aadamsoo. Haigekassa kahjuks seni kunstiteraapiat ei rahasta.

„Vajadus kunstiteraapia järele on suur,“ ütles dr Aadamsoo ja lisas „Sageli on meie patsiendil raske sõnades väljendada endaga toimuvat ja kunstiteraapia on oluline tööriist, mis kindlasti vajaks haigekassa rahastust.“

Kohtumisel jagasid kunstiterapeudid oma kogemusi erinevate sihtrühmadega töötamisel, muuhulgas psühhoosiga täiskasvanud patsientidega, traumakogemusega lastega, suitsidaalse käitumisega inimestega, kroonilise valu ja fibromüalgia patsientidega, dementsete patsientidega jne.

„Kunstiterapeudid tegelevad Eestis peamiselt psühhoteraapilise raviga ja rehabilitatsiooniga, mitmed töötavad ka haridusasutustes. Eriala saab õppida Tallinna Ülikoolis," rääkis ümarlaua juht Eha Rüütel.  

"Kümne aasta jooksul on koolitatud ligi 70 terapeuti, kes on hinnatud spetsialistid haiglates, rehabilitatsioonikeskustes, erapraksises, jt. asutustes," ütles Eesti Loovteraapiate Ühingu esinaine Katrin Tibar.

"Kunstiteraapiast on kasu erinevate traumade, depressiooni, ärevuse, autismi ja käitumishäirete ravis, samuti kasutatakse kunstiteraapiat ajukahjustustest taastumiseks, dementsuse ravis jms. Mõnel puhul ongi kunst patsiendi jaoks ainuke võimalik kommunikatsiooni viis."

Regionaalhaigla psühhiaatriakliinik on peamiseks praktikakohaks Tallinna Ülikooli Kunstiteraapiate magistriõppes, mis on ainulaadne Eestis. Viimased kümme aastat on ülikool olnud kunstiteraapiate õppe ja uurimistöö keskuseks. Eestis antakse välja loovterapeudi kutsestandardit visuaalkunstiteraapia, muusikateraapia ning tantsu-ja liikumisteraapia suunal.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.