Kliinikum soovib Scandiatransplandi liikmemaksu tasumist haigekassa eelarvest

Arvestades Eesti elundisiirdamiste üldarvu tähendab Scandiatransplandi liikmemaks kliinikumile täiendavat kulu 20-25 tuhat eurot aastas.

Alates 2020. aasta 1. jaanuarist on plaanis hakata rahastama riikliku siirdamisasutuse ülesannete täitmist haigekassa eelarve kaudu.

Alates 2017. aasta maist on SA Tartu Ülikooli Kliinikum rahvusvahelise elundivahetusorganisatsiooni Scandiatransplant assotsieerunud liige.

"Arvestades Eesti 1,3-miljonilist elanikkonda on meie oma doonorite arv väike ja seetõttu äärmiselt keeruline leida sobivat doonorelundit õigel ajahetkel. Tänu liitumisele on oluliselt paranenud võimalused laste, korduvsiirdamiste ootajate ja väga kiiresti tekkinud raske elundipuudulikkusega patsientide siirdamiseks," seisab Urmas Siiguri allkirjastatud pöördumises.

Tänavu suvel on tema sõnul juba kaks Eesti patsienti, sh üks väikelaps siiratud Soomest pärineva doonorelundiga.

"Scandiatransplandi liikmemaks sõltub elundisiirdamiste arvust aastas ja hetkeseisuga on selle suurus 2600 Taani krooni (DKK) siirdamise kohta. Arvestades Eesti elundisiirdamiste üldarvu tähendab see Kliinikumile täiendavat kulu 20-25 tuhat eurot aastas," seisab pöördumises.

"Teeme ettepaneku täiendada rakkude, kudede ja elundite hankimise, käitlemise ja siirdamise seadust selliselt, et Scandiatransplandi liikmemaks oleks võimalik tasuda haigekassa eelarve kaudu," on kliinikumi ettepanekuks.

Kliinikumi liitumisest Scandiatransplantiga saab rohkem lugeda 15. augusti paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.