Retseptikeskust ootab sügisel mahukas arendustöö

Seoses uue aasta alguses läbiviidavate muudatustega täiendava ravimihüvitise maksmise osas, ootab retseptikeskust sügisel ees mahukas arendustöö, muudetakse ka infosüsteeme.

27.juulil tehtud valitsuse kabinetiotsusega muudetakse täiendava ravimihüvitise korda alates 01.jaanuarist 2018. aastast.

Alates järgmise aasta algusest muutub ravimihüvitis automaatseks ning täiendava ravimihüvitise lisasoodustuse saab kindlustatu koos tavapärase ravimisoodustusega ravimi välja ostmisel apteegis ehk kindlustatu kulutused ravimite ostmisel vähenevad ja eraldi avalduse koostamise vajadus kaob.

Samuti langetatakse hüvitise piirmäärasid - hüvitist hakatakse maksma kalendriaastas soodusravimitele kulutatud 100-300€ pealt 50% ning 300€ ületavast osast 90%.

Lisaks ühtlustatakse 2018. a algusest ka retsepti omaosaluse alusmäära ehk kõikidele retseptidele kehtestatakse senise 1,27€ ja 3,19€ asemel 2,5 €-ne omaosaluse alusmäär. 2018. a alguses tulevad käibele ka uued paberretsepti blanketid.

"Kirjeldatud lahenduse realiseerimiseks teostatakse sügisel mahukaid retseptikeskuse arendustöid ning seejärel vajavad muutmist ka apteekide infosüsteemid," seisab haigekassa poolt Eesti Apteekide Ühendusele, Eesti Apteekrite Liidule ning Eesti Proviisorite Kojale saadetud teavituskirjas.

Haigekassa on planeeritavat tehnilist lahenduskäiku arutanud eelnevalt juba ka apteekide tarkvaraarendajatega ning arendamiseks vajalikke dokumente jagatakse arendajatega sügisel, kinnitab haigekassa kirjas.

"Kindlasti korraldame apteekide esindusorganisatsioonidele ja apteekide arendajatele ka kohtumise, kus selgitame täpsemalt muutuvat korda ja ajakava," lubab haigekassa.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.