Kosmeetik ei tohi ilusüste teha

Õigus teha nn ilusüste on vaid vastava haridusega meditsiinitöötajal.
Õigus teha nn ilusüste on vaid vastava haridusega meditsiinitöötajal.

Terviseamet tegi ettepaneku rahvatervise seaduse sõnastamiseks nii, et oleks üheselt mõistetav – nn ilusüste võib teha vaid vastava haridusega meditsiinitöötaja.

Terviseamet tegi ettepaneku sõnastada rahvatervise seaduse eelnõus invasiivset esteetilist teenust käsitlev punkt ümber järgmiselt: „§ 17 lg 3 Invasiivne esteetiline teenus on kliendi vananemismärkide minimiseerimise ja väljanägemise parandamise eesmärgil teostatav nahka läbiv protseduur dermatoloogiliste mittekirurgiliste toimingute rakendamisel. Invasiivseid esteetilisi iluteenuseid võib osutada vaid tervishoiutöötaja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse § 3 lg 1 mõistes.“

Praegu eelnõus olev mõiste „invasiivne kosmeetikuteenus“ tekitab terviseameti hinnangul eksliku eelduse, et tegemist on invasiivse protseduuriga, mida võib teostada kosmeetik. Invasiivne tähendab nahka läbivat protseduuri, mida saab teha ainult tervishoiuteenuse osutaja.

Paragrahvi 17 lg 3 eesmärgiks on reguleerida invasiivsete protseduuride teostamist, mis on seotud suuremate tervise riskidega. Sisuliselt käsitleb lg 3 mittekirurgilisi meditsiiniprotseduure, mille iseloom eeldab teenuse osutajalt meditsiinilisi teadmisi ja oskusi, mida kosmeetikul ei ole.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Kas Rain Laane on haigekassa juhiks hea valik?

  • Jah
    70% (23)
    70% (23)
  • Ei
    30% (10)
    30% (10)

Vastanuid: 33

Valdkonna tööpakkumised

Põhja-Eesti Regionaalhaigla otsib JUHATUSE LIIGET

Tammiste Personalibüroo OÜ

29. oktoober 2017

Meditsiini­uudised

10. oktoober 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.