Liidud: apteegireform peaks pikenema aastani 2025

Eesti Apteekide Ühendus ja Eesti Ravimihulgimüüjate Liit tegid ühisavalduse, kus leiavad muuhulgas, et apteekide omandireformi tuleks pikendada vähemalt aastani 2025.

Eesti Apteekide Ühendus ja Eesti Ravimihulgimüüjate Liit tegid ühisavalduse, kus ütlevad, et 2014. aastal alanud apteegi omandipiirangute reform saab ilma riigi selge eesmärgiseade ja üleminekutoeta kõigile, eeskätt patsientidele, üksnes kahju tuua.

Liidud on oma selge vastuseisu reformile korduvalt välja öelnud juba alates 2014. aastast, juhtides ka tähelepanu reformi elluviimise viisiga kaasnevatele ohtudele ravimisektorile. Seepärast tervitame taas alanud arutelu reformi tuleviku üle.

Ootame, et seekordne diskussioon jõuab kaugemale riigi lubadusest koostada reformi kohta analüüs – lubadus, mis seni lubaduseks jäänudki ning mille täitmiseks sel kevadel antud järjekordne avalik tärmin möödus käesoleva aasta juunikuuga. Loodame Sotsiaalministeeriumi asekantsleri sõnadele, et vajalikud üleminekutegevused saavad käesoleva aasta lõpust riigi prioriteediks.

Peame siiski rõhutama oma varasemat seisukohta, et ravimisektori elujõu säilitamiseks vältimatult vajalikke rakendusmeetmeid ei ole omandireformi elluviimiseks jäänud aja jooksul enam võimalik sisuliselt välja töötada ega mõistlikult ellu rakendada. Mõjutab muudatus ju vahetult enam kui 350 Eesti apteeki 518-st.

Seepärast kordame liitude poolt öeldut, et juba ainuüksi riigi enda tegevusetuse tõttu peab ka reformiga edasiliikumise kasuks otsustamise korral miinimumprogramm hõlmama reformi üleminekuaegade ühtlustamise ja pikendamise vähemalt 2025. aastani. 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.