Ross: MiaMedil pole retseptiõigust

Naistearst Made Laanpere päris juuni keskel Eesti Eesti Naistearstide Selts juhatuse nimel sotsiaalministeeriumilt aru, kas ämmaemandad võivad telefoni teel tõepoolest kontratseptiivide, põiepõletiku ja tupepõletiku ravimite digiretsepte välja kirjutada, nagu seda teeb ämmaemanda nõuandetelefon MiaMed.

Haigekassa juht Tanel Ross vastas nüüd, et ravimiseaduse kohaselt on ravimi väljakirjutamise õigus tervishoiuteenuse osutamise õigust omaval arstil, hambaarstil, ämmaemandal ja perearsti nimistu alusel tegutseva perearstiga koos töötaval õel meditsiinilisel ja teise isiku ravimise eesmärgil tema poolt ravitava isiku ambulatoorseks raviks.

MiaMed OÜ on kehtiva tegevusloaga tervishoiuteenuse osutaja, kelle osutatav teenus on ämmaemandusabi nõustamisteenus, kuid puudub ämmaemandusabi tegevusluba. Seega MiaMed OÜ ei osuta ämmaemandusabi teenust ehk teisisõnu ei osuta ambulatoorset ravi teise isiku ravimise eesmärgil.

MiaMed OÜ kodulehe andmetel osutavad nad anonüümset ämmaemanda nõuandetelefoni teenust, seega nõustatakse tuvastamata isikut. Eeltoodud põhjusel ei ole haigekassas arvates MiaMed OÜ-s töötavatel tervishoiutöötajatel õigust nõuandetelefoni teenuse osutamise käigus retsepte väljastada.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.