Ämmaemandate retseptiõigus laieneb 8 ravimirühma võrra

Arvestades ämmaemanda rolli pidevat kasvu ja iseseisvat tööd tervisekeskustes, leiab haigekassa, et nende senise retseptiõiguse laiendamine on igati põhjendatud.

Eesti Ämmaemandate Ühing tegi haigekassale ettepaneku laiendada osa ravimiretseptide kirjutamise õigust.

Ravimirühmasid, mille retsepte ämmaemandad vajadusel väljastada sooviksid, on kokku kaheksa. Lisaks soovivad ämmaemandad meditsiiniseadmete (veresuhkru testiribad) väljakirjutamise õigust.

Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross ütleb sel nädalal ühingule saadetud vastuses, et arvestades ämmaemanda rolli edasist kasvu ja iseseisvamat tööd esmatasandi tervisekeskustes toetab Eesti Haigekassa nimetatud ravimite retseptiõiguse laiendamist.

Haigekassa hinnangul lisakulu nimetatud muudatustega ei kaasne, kuna patsiendid ei ole varasemalt olnud ravita vaid saanud ravimeid arsti poolt välja kirjutatud retseptide alusel, mistõttu loodetavasti võimaldab õiguste laiendamine ämmaemandatele vähendada ravijärjekordi.

Ross jätkab, et kuna ämmaemandatel puudub õigus diabeeti diagnoosida, siis ei ole esmase meditsiiniseadme kaardi veresuhkru testribade soodustingimustel väljastamiseks ämmaemanda poolt võimalik. Ta lisab, et juhul, kui esmane kaart on arsti poolt väljastatud, siis ei ole arstidel, õdedel ega ka ämmaemandatel vaja seda uuendada, sest kaart uueneb automaatselt limiidiperioodi lõpus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.