RTL eelnõust: katteallikad pole piisavad

Ravimitootjate Liit palub sotsiaalministeeriumil tõsiselt kaaluda kõigi riigieelarveliste kohustuste toomist ravikindlustuse eelarvesse.

Ravimitootjate Liidu (RTL) hinnangul peaks ravikindlustuse seaduse eelnõu seletuskirjas olema praegusest täpsemalt näidatud piisavate katteallikate olemasolu ja need peaks arvestama lähemate aastate tervishoiuteenuste vajaduse kasvuga samuti uute teenuste ja uute ravimite lisandumisega. RTLi hinnangul ei ole väljatoodud katteallikad selleks piisavad.

RTL hinnangul suureneb risk, et maksja ehk haigekassa lähtub otsustamisel eelkõige rahalisest aspektist ning mõjust eelarvele ja ei arvesta lõpliku otsuse tegemisel katmata ravivajadust või haigete vajadust saada ravimeid, mis seni ei ole olnud mingil põhjusel kättesaadavad. Selle muudatuse positiivseks küljeks saame pidada seletuskirjas toodud lubadust, et ministeeriumi halduskoormuse vähenemine võimaldab keskenduda ravimipoliitika väljatöötamisele. 

Samuti juhib RTL tähelepanu, et haigekassa halduskoormuse suurenemisest lisanduvat kulu ei ole arvestatud riigieelarveliste kulude nihkumisel eelarvesse aastatel 2018-2020.

Ka märgib RTL oma arvamuses, et vaja oleks üle vaadata ka ravimite piirhindade kehtestamise alused. Kehtiva korra alusel kehtestatakse piirhind DDD alusel, võtmata arvesse patsientide erinevaid vajadusi ravimi tugevuse, ravimivormi (prolongeeritud, suspensioon jne) vmt puhul. RTL juhib tähelepanu, et sellised väikesed erivajadustega patsientide grupid on juba praegu suurenenud finantsriski all, kuna omaosalus taoliste ravimite puhul on vältimatu, sest asendusravimid puuduvad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.