WHO tunnustas terviseameti gripikeskuse tööd

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) poolt edastatud tunnustuse aluseks on gripikeskuses läbiviidud laboratoorsete uuringute tulemused, mis tähendab, et gripikeskuse poolt teostatud uuringud vastavad kõikidelele WHO esitatud kriteeriumitele.

Terviseameti juures oleva gripikeskuse eesmärgiks on valmisoleku tagamine uue potentsiaalse pandeemilise levikuga gripiviiruse ringlusesse tuleku avastamiseks Eesti territooriumil.

Gripikeskus osaleb seireprogrammides, mis laboratoorse poole pealt jälgib gripiviiruste ringlust Eestis ning täpsustab ägedate respiratoorsete viirusinfektsioonide etioloogilist struktuuri. See on oluline ülevaate omamiseks, millised viirused on käimasoleval hooajal peamisteks haigestumiste põhjustajaks.

Eesti gripikeskus on ka ülemaailmse gripiseire võrgustiku täieõiguslik liige.

Gripikeskuses on võimalik lisaks A-ja B-gripiviiruste tuvastamisele ka nende subtüüpe/genotüüpe määrata. Meie laboril on võimekus subtüpeerida A(H1)pdm09, A(H3), A(H5) ja A(H7), ning määrata kahte B-gripi genotüüpi: B(Victoria) ja B(Yamagata).

Terviseameti gripikeskus teeb koostööd WHO gripikeskusega Londonis - gripikeskus kasvatab gripiviiruseid rakukultuuris ning saadab isolaadid Londonisse täiendavateks uuringuteks – sekveneerimiseks (nukleotiidide järjestuse kindlaksmääramine gripiviiruse RNA molekulis) ja antiviraalse resistentsuse määramiseks alternatiivsel meetodil, mis võimaldab määrata resistentsust nii A(H1)pdm09 kui A(H3) tüüpide puhul. Selliste uuringute tulemuste põhjal töötatakse välja gripivaktsiini koostis uueks hooajaks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.