Tervishoiutöötaja, kontrolli oma ID-kaardi väljaandmise aega

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus koostöös Eesti Haigekassa ja sotsiaalministeeriumiga on praegu ette valmistamas alternatiivseid lahendusi, et tagada ainult ID-kaardiga kasutatavate tervishoiu e-teenuste toimimine.

Eesti ID-kaartides, mis on välja antud alates 17. oktoobrist 2014, on avastatud teoreetiline turvarisk, mis võib muuta need kaardid haavatavaks. See tähendab, et kuritarvitamiskahtluse korral peatatakse sellest kuupäevast välja antud kaartidega autentimine ja allkirjastamine.

Mobiil-IDde ning enne oktoobrit 2014 väljastatud ID-kaartide toimimist risk ei puuduta.

Sotsiaalministeerium teavitab tervishoiusektorit uuemast infost ja vajalikest tegevustest esimesel võimalusel.

Erinevate tõrgete ennetamiseks palub ministeerium:

  • kõikidel ID-kaarte kasutavatel tervishoiutöötajatel kontrollida oma ID-kaardi väljaandmise aega (kuupäev kaardi tagaküljel ülemises osas) ning mobiil-ID olemasolu;
  • andmete edastamiseks patsientidele ja ametiasutustele kasutada tervise infosüsteemi. See on oluline näiteks töövõime hindamise ja puude tuvastamisega seotud terviseandmete edastamisel, kuna 5.09.2017 seisuga piirati ID-kaardi avalike võtmete andmebaasi kasutust ja eraisikutel, sh tervishoiutöötajatel ei ole sellest tulenevalt võimalik dokumente krüpteerida.

Kui teil tekib küsimusi seoses ID-kaardi kasutamisega e-tervise teenuste osutamisel, siis küsimustele aitab vastused saada Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse kasutajatugi: ab@tehik.ee või telefon 7 943 943.

Üldine ID-kaardi abiliini number on 1777. ID-kaardi ja mobiil-ID kasutamise kohta on olulised küsimused-vastused koondatud politsei veebilehele.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

KURESSAARE HAIGLA otsib RAVIJUHTI

Kuressaare Haigla SA

31. jaanuar 2018

Meditsiini­uudised

9. jaanuar 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

jaanuar 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.