Arstide tagasi toomist tervishoidu jätkatakse aasta pärast

Programm "Arstid tagasi tervishoidu" tänavu ei käivitu, sest kaht sarnast projekti ei ole ministeeriumil võimalik rahaliselt ära katta.

Tartu Ülikool tegi eelmise aasta augusti sotsiaalministeeriumile taotluse 86 194 eurole, et käivitada projekt "Arstid tagasi tervishoidu" ja tuua ravialale tagasi 16 arsti. Ministeerium tol korral taotlust ei rahuldanud, nagu ka tänavu aastal.

"Seetõttu ei ole see projekt ka töösse läinud ega käivitu sel aastal," ütles TÜ meditsiiniteaduste valdkonna turunduse ja kommunikatsiooni spetsialist Kristina Hermann.

Ministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialisti Maarja Kerner ütles, et "Arstid tagasi tervishoidu" projekti plaanitakse siiski jätkata järgmisel aastal. "Sellel ja eelmisel aastal panime rõhku projektile "Õed tagasi tervishoidu", mistõttu polnud rahaliselt võimalik kahte projekti paralleelselt läbi viia," lisas ta.

Mullu sügiseks oli projekti kaudu lisandunud tervishoiutöötajate registrisse 55 arsti (eelduseks on olnud eksami positiivne sooritamine), residentuuri oli neist astunud 35.

Projekti eesmärk on olnud võimaldada tervishoiutöötajate registrisse kandmata arstidel tagasi pöörduda Eesti tervishoiusüsteemi. Selleks korraldatakse praktsieerimisest eemal olnud ja tervishoiutöötajate registrisse kandmata arstidele registrisse saamiseks vajalik praktika. Samuti viiakse läbi teoreetiline koolitus, mis hõlbustaks neil vajaliku üldarsti eksami sooritamist.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja sotsiaalministeeriumi koostöös korraldatava projekti "Õed tagasi tervishoidu" vestlustel osales sel aastal kokku 46 spetsialisti ning vestluse hindamiskriteeriumite alusel kujunenud pingerea põhjal moodustati 25-liikmeline õpperühm.

Koolist öeldi, et huvilisi oli veel rohkem, aga kõik ei vastanud kehtestatud nõuetele ja mõni huviline registreeris ennast, aga jättis vestlusele tulemata.

Riigi 2016. aasta aruandest selgub, et mullu saadi sama projekti tulemusena tervishoiusüsteemi tagasi 22 õde. Vastu võeti sarnaselt tänavusele 25.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.