Eestisse saabub 4-valentne gripivaktsiin

Sel gripihooajal saab ka Eestis vaktsineerida uudse, 4-valentse gripivaktsiiniga, mille puhul on saavutatud täiendav kaitse teise B-gripi liini vastu.

Praegu ei ole (nakkus)kliinikustes, näiteks Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikus, veel üldse võimalik gripi vastu vaktsineerida, kuid juba järgmisel nädalal peaks see olema võimalik. 

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius täpsustas Meditsiiniuudiste küsimusele vastates, et just täna saabusid esimesed partiid 4-valentset gripivaktsiini VaxigripTetra hulgimüüjale lattu. Selle tootjaks Sanofi Pasteur S.A.

Laius lisas, et varasemalt on Influvaci müügiloa hoidja (BGP Products Switzerland GmbH Eesti filiaal) kinnitanud, et ka nende vaktsiin jõuab käesoleval nädalal Eestisse.

Seega tema sõnul ei ole tegemist tarneraskusega. "Lihtsalt käesoleva aasta vaktsiini ei olnudki seni Eestisse toodud, aga mõne päeva jooksul peaks need nüüd vaktsineerimiskabinettidesse ja apteekidesse müügile jõudma," märkis ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.