ITK: idee koostööks tuli lastelt

Sellel sügisel Reaalkoolis alustanud reaal-meditsiiniline õppesuund võimaldab 33 õpilasel saada tuttavaks haiglas toimuvaga - seda nii teoorias kui ka praktikas. Arstitööd õpilased siiski proovida ei saa.

ITK kommunikatsioonispetsialisti Marthi Lepiku sõnul on projekti kaasatud väga paljud ITK töötajad 

"Nende hulgas on väga palju erialaspetsialiste ämmaemandatest kardioloogideni. Lisaks on tähtis osa erinevate tugistruktuuride spetsialistidel, et õpilased enne haiglakeskkonda toomist täielikult ette valmistada, seda siis andmekaitse, infektsioonikontrolli jm seisukohast," loetles Lepik. Enne haiglapraktikume sõlmitakse tema sõnul kõikide õpilastega ka konfidentsiaalsusleping. 

Reaalset arstitööd tegema ei hakata

Esimene kursus on peaasjalikult sissejuhatav ja ülevaatlik – tutvustatakse haiglat ja tervishoiusüsteemi üldiselt, räägitakse haiglas käitumisest ja tööohutusest, arvuti kasutamisest jne. Edasi minnakse inimese anatoomia ja füsioloogia juurde, alustades inimorganismi erinevatest uurimismeetoditest. 

"Ainete hulgas on nii teoreetilisi loengutunde kui ka praktikume. Õpilased saavad kolme õppeaasta jooksul palju näha, vaadelda, küsida ja tutvuda, kuid reaalselt arstitööd keegi tegema veel ei hakka," kinnitas Lepik, et tegemist on ikkagi tulevikuks ettevalmistavate kursustega, mis annavad ülevaate ja selguse meditsiinivaldkonnas töötamise osas. Samuti lisas Lepik, et kogu õppetöö on turvaline nii õpilastele kui ka patsientidele.   

Plaanis on ka õppekäigud. "Õpilased saavad esmalt tutvuda haiglaga üldiselt – meie üksuste, kliinikute ja keskustega. Edasistel kursustel hakatakse väiksemates gruppides käima haiglas ka õppekäikudel, mille raames saadakse ülevaade nii meditsiinitehnikast, arstide igapäevatööst kui ka operatsioonide ettevalmistamisest ja läbiviimisest," selgitas Lepik õppekäike.

Kust aga sündis idee selliseks koostööks?

"Tegelikkuses võiks öelda, et idee tuli lastelt endilt! Kolm aastat tagasi tulid täieliku üllatusena meie juurde kaks poiss ja üks tüdruk, kes andsid teada, et soovivad teha meditsiinialast uurimistööd. Nad tulid omal algatusel meie juurde ning hiljem lisandus neid veel, mis andis selgelt mõista, et seda koostööd peaks süvendama. Tänaseks olemegi nii kaugel, et sellest sügisest alustas Reaalkoolis reaal-meditsiini õppesuund 33 õpilasega," rääkis Lepik.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.