Haigekassa esimene poolaasta 18,9 miljoniga miinuses

Aruandest selgub, et haigekassa esimese poolaasta tulem oli miinus 18,9 miljonit eurot, mis on 5,7 miljonit eurot negatiivsem prognoositust.

Samas on tulem 14,1 miljonit eurot positiivsem 2016. aasta esimese poole tulemustest, mis oli 33 mln eurot miinust.

Tänavu esimese poolaasta eelarve mahuks planeeris haigekassa 563 miljonit eurot, selle täitmine oli 102%.

Poolaasta tulud olid 552,7 miljonit eurot ja kulud 410,5 miljonit.

Aruande kohaselt mõjutas eelarve täitmist esimese poolaastal eelkõige sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa laekumine – selle aasta esimeses pooles laekus tuludesse sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa 4,1 miljonit eurot rohkem kui eelarves planeeriti.

Ka mõjutas eelarve täitmist tervishoiuteenuste eelarve ületäitmine, mis tuleneb peamiselt eriarstiabi kasutusest. Esimese poolaasta eriarstiabi eelarve täitmine oli 4% üle planeeritu.

Ületäitmist mõjutab tervishoiuteenuse osutajatelt haigekassale tasumiseks esitatud lepingumahtu ületav töö ning ülikallite ravijuhtude kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Haigekassa tasus tervishoiuteenuste eest 410,5 miljonit eurot, mis on ligi 27 miljonit eurot enam kui möödunud aasta samal perioodil. Ravimeid hüvitas haigekassa 62 miljoni euro eest ja ajutisi töövõimetushüvitisi 78 miljonit eurot.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.