HPV-vaktsineerimise algus sõltub edasistest sammudest

Kas HPV-vaktsineerimistega saab jaanuarist alustada, see peaks selguma septembri lõpus, selgitas sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna nõunik Eveli Bauer.

Nimelt jäi GSK kaebus ka Ringkonnakohtus rahuldamata. 21. septembril on kohtuotsuse riigikohtusse edasikaebamise tähtaeg.

"Kui otsust edasi ei kaevata või kui uut kaebust menetlusse ei võeta, avatakse pakkumused 25. septembril. Kui esitatud pakkumused on vastavaks tunnistatud ja valitud edukas pakkumus, sõlmitakse leping ja korraldatakse tarned. Sellisel juhul alustatakse vaktsineerimistega 1. jaanuarist 2018," kinnitas sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna nõunik Eveli Bauer.

Kuna pakkumuste esitamise tähtaega praegu saabunud ei ole ja pakkumusi avatud ei ole, siis ei ole Baueri sõnul võimalik ühtegi vaktsiini favoriidina käsitleda.

Ühe vaktsiinikandidaadi teadmata aega kestev tarneraskus ei tohiks habget mõjutada. "Kui on silmas peetud ühe võimaliku pakutava vaktsiinina MSD HPV vaktsiini Gardasil 9 ja selle vaktsiiniga seotud tarneraskusi, siis sotsiaalministeeriumile teadaolevalt ei puuduta need tarneraskused konkreetset riigihanget,“ kinnitas Bauer.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.