Otsustatud - suhkrumaksu järgmisel aastal ei tule

Valitsuserakonnad on teisipäevast saati pidanud läbirääkimisi järgmise aasta eelarve üle ja jõudsid neljapäeva õhtul eelarves kokkuleppele. Suhkrumaksu järgmisest aastast ei rakendata.

Valitsus leppis kabinetinõupidamisel kokku järgmise aasta eelarves, mille maht ületab esmakordselt 10 miljardit eurot. Põhilised vaidluskohad olid magusamaks ning eelarve tasakaal. "Üldjoontes ja põhimõtteliselt saime kokkuleppele," kinnitas Postimehele Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir Valdor Seeder ja lisas, et jäänud on veel vaid mõned täpsustused, kajastas Postimees.

Magusamaksu järgmisel aastal ei tule

Kokkuleppele jõuti selles, et magusamaksu järgmisel aastal ei tule. "On mitu põhjust. See maks on probleemne, president on selle parlamendile tagasi saatnud, riigiabi taotlemine käib, lisaks on palju muid probleeme ja takistusi selle seaduse sätestamisel, kehtestamisel," kommenteeris Seeder.

Ka rahandusminister Toomas Tõniste ütles «Aktuaalsele Kaamerale», et kuna magusamaksuga on üleval väga palju küsimusi ja vaidlusi ning on vaja selgust saada riigiabi teemadel, siis 2018. aastal magusamaksu tuludega riigieelarves ei arvestata.

Seeder lisas, et koalitsioonilepingus on varasemalt siiski kokku lepitud, et suhkrumaks kehtestatakse ning praegu saab rääkida vaid sellest, millisele kokkuleppele jõuti järgmiseks aastaks. "Me arutame, millised võimalused on järgnevatel aastatel, aga ma isiklikult väga loodan, et rahalised võimalused on sellised, et meil ei oleks põhjust seda ka tulevikus kehtestada," kommenteeris ta.

Loe täismahus Postimehes.

Kevadisest otsusest suhkrumaks kehtestada saab lugeda siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.