Glaxo jätab ringkonnakohtu otsuse edasi kaebamata

GSK Eesti esindaja Sirje Kõuts.
GSK Eesti esindaja Sirje Kõuts.

GlaxoSmithKline Eesti OÜ otsustas mitte kaevata edasi ringkonnakohtu hiljutist otsust jätta rahuldamata HPV-vaktsiini hanget puudutava kaebus.

"Oleme otsustanud Tallinna ringkonnakohtu otsust mitte edasi kaevata, et riik jõuaks 2018. aasta algusel alustada HPV-vastast immuniseerimist," ütles GSK Eesti esindaja Sirje Kõuts ravimifirma otsust kommenteerides.

Tallinna ringkonnakohus jättis 11. septembri ostusega Glaxo apellatsioonkaebuse rahuldamata ja Tallinna halduskohtu 30. juuni 2017 otsuse muutmata. Otsusele võis esitada kassatsiooni riigikohtule hiljemalt 21. septembril.

Kas riik saab HPV-vastase vaktsineerimistega alustada jaanuarist, selgub septembri lõpus, selgitas sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna nõunik Eveli Bauer peale ringkonnakohtu otsust.

"Kui otsust edasi ei kaevata või kui uut kaebust menetlusse ei võeta, avatakse pakkumused 25. septembril. Kui esitatud pakkumused on vastavaks tunnistatud ja valitud edukas pakkumus, sõlmitakse leping ja korraldatakse tarned. Sellisel juhul alustatakse vaktsineerimistega 1. jaanuarist 2018," kinnitas Bauer nädal tagasi Meditsiiniuudised.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.