Kullerpeptiid aitab leida vähirakud

Laboris.
Laboris.

Tartu ülikooli teadlased on välja töötanud targa vähiravimi – uudse kullerpeptiidi, mis veresoontesse süstituna otsib üles vähirakud ja jätab kahjustamata terved koed.

Teadusuuringust apteegiletile jõudmiseni on aga väga pikk ja kulukas tee ning just seepärast on Euroopa Teadusnõukogu (ERC) otsustanud toetada Eesti teadlaste tööd jõudmist ettevõtlusesse, kirjutas Novaator.

Selle targa vähiravimi uuringu juht Tartu ülikooli meditsiiniprofessor Tambet Teesalu sai esimese Eesti teadlasena ERC proof of concept grandi. 150 000 euro suuruse uuringutoetuse eesmärk ongi toetada teadustulemuste innovatsiooni- ja turupotentsiaali.

"See summa, mille me ERC käest saime, on piisav esialgseteks arendustööks. Loomulikult ei vii me selle 150 000 euroga uut ravimit kliinikusse. See raha lähebki pigem intellektuaalomandi kaitsele, turu-uuringute, ettevõtte asutamise, konsultantide kasutamisele ja teatud mahus prekliinilisele teadustööle," rääkis Teesalu.

Teadusuuringu jõudmine apteegiletile tähendab suurt hulka kulusid, mida tavaliselt pole arvestatud teadustöö tegemise kulude hulka. Selle jaoks ongi seesugune ERC grant väga vajalik. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

11. september 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.