Pressiteade

Roche on kõige jätkusuutlikum tervishoiuettevõte maailmas

Roche’i Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi.
Roche’i Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi.

Roche on taas kõige jätkusuutlikum tervishoiuettevõte maailmas, 2017 aasta Dow Jones Sustainability indeksi alusel.

Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY) kuulutati üheksandat aastast järjest jätkusuutlikkuse liidriks Dow Jonesi Sustainability Indices (DJSI) alusel farmaatsiatoodete, biotehnoloogia ja bioteaduste sektoris. Tunnustuse aluseks on ulatuslik analüüs majanduslikest, sotsiaalsetest ja keskkonnaga seotud saavutustest. DJSI indeksite kogumik on suunis investoritele, kes arvestavad oma portfellides ka jätkusuutlikkusega.

Hoffmann- La Roche CEO Severin Schwan: "Oleme erakordselt uhked, et meid on taas tunnustatud. Roche jaoks on patsientide juurdepääsu tagamine tervishoiuteenustele oluline osa jätkusuutlikkuse saavutamisest."

"Oleme üle 120 aasta teinud tööd selle nimel, et luua paremaid ravimeid ja diagnoosiviise inimeste elude pikendamiseks ja parandamiseks. Sel on mõtet aga ainult siis, kui kõik need ravimid ja testid jõuavad inimesteni, kes neid vajavad. Usun, et laialdane juurdepääs on võimalik saavutada üksnes jagatud vastutuse kaudu, mis eeldab koostööd kõikide partnerite vahel," lisab Schwan.

Roche’i Eesti OÜ tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi kinnitab, et koostöö ning jagatud vastutus tagamaks innovaatiliste ravimite kättesaadavust Eesti patsientidele on Roche siinse tegutsemise märksõnad ja eesmärgid.

"Koostöös Haigekassaga oleme ka Eestis rakendanud mitmeid kulujagamise lahendusi, eelkõige vähihaigete raviks. Soovime, et avatus diskusiooniks ja valmisolek uute raviviiside kasutuselevõtuks Eestis jätkub, vaid nii  saame  leida lahendusi, mis arvestavad kohalikke võimalusi innovaatiliste ravimite ja diagnostikameetodite kiiremaks jõudmiseks Eesti inimesteni," ütleb Mägi-Lehtsi.

Dow Jonesi Jätkusuutlikkuse indeksid (DJSI)

DJSI on kord aastas S&P Dow Jones Indices ja RobecoSAM poolt avaldatav pingerida, mis hõlmab 3484 avalikul turul kauplevat ettevõtet. Ettevõtted valitakse RobecoSAMi ettevõtete jätkusuutlikkuse hinnangu alusel (Corporate Sustainability Assessment, CSA). Indeksisse kaasatakse ainult oma tööstusharus juhtival positsioonil olevad ettevõtted, lähtutakse põhjalikust pikaajalisest majandus-, keskkonna- ja sotsiaalkriteeriumite analüüsist, millest olenevad nii üldised kui ka tööstusharule omased arengusuunad.

Roche

Hoffmann La Roche’i on maailma suurim biotehnoloogia ettevõte, mis tegutseb peamiselt ravimite ja diagnostika valdkonnas peakontoriga Baselis Šveitsis. Ettevõte tegutseb enam kui 100 riigis, andes 2016. aastal tööd rohkem kui 94 000 inimesele üle maailma. 2016. aastal investeeris Roche uurimis- ja arendustegevusse 9,9 miljardit ja teatas läbimüügist suuruses 50,6 miljardit Šveitsi franki. Rohkem teavet leiate saidilt www.roche.com

Roche Eesti OÜ põhitegevusalaks on ravimite registreerimine ja turundamine ning kliiniliste uuringute läbiviimine ja hulgimüük Eestis.

Ettevõtte missiooniks täna ja homme on luua lisaväärtust tervishoiusüsteemis, keskendudes meie teadmistele farmaatsia-ja diagnostikavaldkonnas.

Lisainformatsioon:

Chris Ellermaa, Roche Eesti OÜ avalike suhete juht

Tel: 55530402 e-mail: chris.ellermaa@roche.com

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.