Ühe arsti taaskoolitamine kallines aastaga üle tuhande euro

Programmi "Arstid tagasi tervishoidu" läbinud 55st arstist on residentuuri astunud 36.
Programmi "Arstid tagasi tervishoidu" läbinud 55st arstist on residentuuri...

Tartu ülikool pöördus sotsiaalministeeriumi poole palvega rahastada 2018. aastal projekti „Arstid tagasi tervishoidu“. Aastaga on ühe arsti naasmise hind kallinenud 1461 eurot.

Projekti läbiviimise ajaks on planeeritud 1. veebruar kuni 30. aprill 2018. Tartu ülikool taotleb 15 arsti taaskoolitamiseks 102 722 eurot, mis teeb ühe inimese koolituse hinnaks umbes 6 848 eurot.

Eelmise aasta augustis tegi ülikool sotsiaalministeeriumile taotluse 86 194 eurole 16 arsti koolitamiseks, mille kohaselt maksis ühe inimese koolitus umbes 5 387 eurot. 

Ühe arsti tagasi tervishoidu toomine on seega aastaga kallinenud 1 461 eurot.

Pöördumises meenutatakse, et kohtumistel sotsiaalministeeriumi esindajatega on mõlemalt poolt korduvalt kinnitatud selle projekti vajalikkust ja lubadust näha ette ressursid 2018. aastaks.

Projekti raames korraldatakse osalejatele vajalik 3-kuuline praktika (pool ajast perearstipraksises, teine pool sisehaiguste või sisehaiguste mõne subspetsiaalsuse osakonnas.) Praktika ajaks sõlmitakse osalejate, Tartu ülikooli ja praktikabaaside vahel kolmepoolne leping, stažööridele makstakse praktikatasu. Praktikabaasides leitakse igale osalejale individuaalne juhendaja, kelle töö tasustatakse vastavalt residendi juhendamisele. Praktika alguseks on planeeritud 2018. aasta veebruar.

Paralleelselt praktikale korraldatakse osalejatele teoreetiline koolitus sisemeditsiini ja peremeditsiini peamistest küsimustest, mis aitaksid osalejatel valmistuda üldarsti eksamiks.
Projekti tulemusel on osalejad sooritanud registrisse kandmiseks vajaliku praktika ning nad on paremini ette valmistunud üldarstlikuks eksamiks.

Projekti ülesehitus on analoogne 2010-2013 toimunud Läänemeremaade projekti IMPRIM tegevustega, kus aidati praktika sooritamisel ning eksamiks valmistumisel 27 arsti. Seejärel on aastail 2013-2014 sotsiaalministeerium rahastanud 31 arsti samalaadset praktikat ning teoreetilist koolitust.

Kokkuvõtvalt on tervishoiutöötajate registrisse lisandunud 55 arsti (eelduseks on olnud eksami positiivne sooritamine). Käesoleva aasta septembriks on nimetatud arstidest asunud residentuuri 36 arsti, lisaks on teadaolevalt mitu arsti asunud üldarstina tööle kas hooldusravi pakkuvas tervishoiuasutuses või perearstipraksises.

Programm on saanud positiivset tagasisidet nii osalejatelt kui leidnud äramärkimist positiivse kogemusena, kuidas võimaldada arstidel tagasi pöörduda tervishoiusektorisse. Meditsiinivaldkonna dekanaadis on nimekiri arstidest, kes on avaldanud soovi sellel kursusel osaleda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.